Parduodami namai mieste: UŽ ar PRIEŠ?

Autorius:

publikuota: ,

parduodami namai

Namai mieste? Naujos statybos. Tai realu… Kartais gana keista kalbėti apie individualius namus, kurie stovi mieste, o ne keliolika kilometrų už miesto, kokiuose buvusiuose soduose arba kaime. Taip, dabar parduodami namai pačiame mieste, didmiestyje. Ar apsimoka investuoti?

Vaizdinga vieta – didesnė kaina

Paprastai individualūs namai mieste stovi gana vaizdingose vietose. Pamažu tokie privačių namų rajonai tampa prestižiniai, o tai automatiškai kelia kainas. Dėl to reiktų gerokai pasvarstyti, ar tikrai apsimoka pirkti nedidelį namą mieste, ar didesnį kur nors užmiestyje už tą pačią kainą. Juo labiau, kad ir sklypas gali būti mažas. Juk ne visiems pakanka tų 5-6 arų.

Kaip greitai nuvyksite iki darbo?

Viską skaičiuojame eurais, tačiau beveik niekada nebandome įvertinti savo laiko, kurį sugaištame beveik betiksliams darbams. Kad ir kelionė iš namų į darbą. Jei viešuoju transportu sugaištame 1-2 valandas per dieną, ar tikrai apsimoka dairytis namų užmiestyje? Gal reiktų įvertinti savo laiką, kurį galėtumėte išnaudoti savo gerovės kūrimui? Kaip apskaičiuoti investiciją? Labai paprastai. Valandą įvertinkite 10 eurų. Jei per dieną sugaištate 2 valandas nuvažiavimui ir parvažiavimui, reiškia prarandate 20 eurų per dieną, 100 eurų per savaitę, 400 eurų per mėnesį, beveik 5000 eurų per metus. Į darbą ketinate važinėti artimiausius 20 metų beveik kas dieną? Tai jau 100 000 eurų. Tiek kainuoja namas prestižiniame rajone nuo kurio iki darbo pėsčiomis eisite 15-20 minučių? Investicija tikrai verta apmąstymų.

Kur žaidžia jūsų vaikai?

Daugelis lietuvių turi klaidingą įsitikinimą, kad vaikus reikia užtverti 2 metrų aukščio tvora ir apsaugoti nuo baisaus išorinio pasaulio ir jo monstrų. Deja, tai labai egoistiškas požiūris. Vaikams reikalinga socializacija. Ypač dabar, kai jie ir taip nebemoka bendrauti be telefono ar planšetinio kompiuterio. Jei užsidarysite soduose 20 kilometrų nuo miesto, turėkite omenyje, kad vaikams nebus jokio tikslo išeiti už kiemo ribų. Gyvenant didesniame privačių namų kvartale mieste, galimybių žaisti su kitais vaikais, nuvažiuoti viešuoju transportu į būrelius patiems, bus tikrai daugiau. Vaikams reikia bendrauti su bendraamžiais ir už apribotas galimybes ateityje jie jums tikrai nepadėkos.

Besikeičiantis miesto veidas

Parduodami namai mieste yra nuolatos, tačiau niekada nežinai, kas po dešimtmečio atsiras tavo kaimynystėje. Taip nutiko vienam prestižiniam Vilniaus rajonui. Pastatė reikalingą miestui objektą – aplinkkelį. Bėda ta, kad jis stovi vos už 50 metrų nuo namų ar kiemų. Tokiu būdu prestižinis rajonas staiga tapo nebe tokiu prestižiniu dėl triukšmo, padidėjusios taršos ir prarasto gamtovaizdžio. Aplinkkelis yra tikrai naudingas objektas, kuris sprendžia miesto susisiekimo problemas. Tačiau didelė gamykla, logistikos centras ar socialinių būstų daugiabutis kaimynystėje jokių problemų neišsprendžia, tik jų sukuria… Dėl to visada yra rizika, kad kaimynais nebesidžiaugsime.

Atsakyti, ar verta investuoti į namus mieste – labai sunku. Yra daug pliusų ir daug minusų, kuriuos kiekviena šeima priima skirtingai. Neskubėkite su tokia investicija, juk parduodami namai visada, tai ne sezoninė prekė…


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *