Paminklo pasirinkimo kriterijai ir specialistų patarimai

Autorius:

publikuota:

paminklaiMirus artimam žmogui, turime spręsti itin skaudų klausimą – mūsų atsakomybėje lieka paminklo parinkimas ir artimųjų kapo sutvarkymas. Siekdami priimti racionaliausią sprendimą, turėtumėte vadovautis šios srities specialistų patarimais ir rekomendacijomis.

Dažniausi klausimai, kuriuos sukelia paminklų paieška, tai – kokio dydžio, spalvos ir formos paminklą rinktis? Kokius žodžius reikėtų iškalti? Kaip pasirinkti paminklo gamintojus (pardavėjus) ir kokia turėtų būti protinga paminklo kaina? Galiausiai – kaip atskirti kokybišką gaminį nuo nekokybiško?

Paminklo dydis

Jei norite, kad kapavietė atrodytų tvarkingai ir estetiškai, rekomenduojame rinktis vidutinio dydžio paminklą. Siekiant subtiliai paminėti mirusiųjų atminimą, galima rinktis ir mažesnio dydžio gaminį. Tiesa, užsakomi ir itin didelių gabaritų paminklai, tačiau šis sprendimas Lietuvoje nėra populiarus, be to, kapuose jis traukia aplinkinių dėmesį ir atrodo nenatūraliai. Žinoma, tam tikrais atvejais yra išimčių. Paminklų gamintojai tvirtina, kad estetinis vaizdas priklauso ne nuo gaminio dydžio, o nuo jo pateikimo ir dizaino.

Paminklo spalva

Populiariausia paminklų spalva yra tamsesnių tonų, neutrali ir nekrentanti į akis, pvz., juoda ar tamsiai pilka. Šiuo atveju konkretus pasirinkimas priklauso nuo jūsų skonio ir estetikos suvokimo, tačiau rekomenduojama rinktis tuos spalvinius tonus, kurie simbolizuoja solidumą ir nėra provokuojantys. Nors kapuose galima pamatyti ir šviesesnių spalvų paminklus, Lietuvoje dominuoja tamsesnių tonų sprendimai.

Paminklo dizainas

Kitas klausimas – paminklo dizainas ir iškalami žodžiai. Abu sprendimai yra jūsų individualaus apsisprendimo reikalas. Modernios technologijos leidžia sukurti pageidaujamo dizaino paminklus, todėl viskas priklauso nuo to, kaip vertinate kapavietę – ar norite išskirtinumo, ar kaip tik siekiate susiderinti su aplinka ir vengti aplinkinių dėmesio. Paprastai ant paminklo rašoma mirusio žmogaus vardas ir pavardė, gimimo ir mirties data. Papildomai galima užrašyti atminimo žodžius ar trumpą citatą.

Rinkitės patikimus gamintojus ir pardavėjus

Kad būtumėte tikri, jog paminklas ilgus metus išlaikys savo estetinę išvaizdą, turite bendradarbiauti su profesionaliais paminklų gamintojais ir pardavėjais. Pasidomėkite, kiek metų jūsų pasirinktas gamintojas dirba rinkoje, panaršykite internetinėje erdvėje ir paieškokite klientų atsiliepimų. Paprašykite, kad jums būtų parodyti darbų pavyzdžiai, paklauskite, kokios medžiagos naudojamos paminklų gamybai. Nors negalime paneigti kainos svarbos, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad itin pigus sprendimas negali užtikrinti nei ilgaamžiškumo, nei pageidaujamos estetinės išvaizdos, todėl siūlome rinktis profesionalius paminklų gamintojus, dirbančius su aukščiausios kokybės medžiagomis ir atsakančiais už savo darbų kokybę.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *