Lovos dilemos: kaip miegoti ir nepavargti

Autorius:

publikuota:

Renkatės lovą? Gali kilti daugybė klausimų net ir tada, kai jų neturėtų kiti. Iš tiesų, šiuolaikinės šeimos susiduria su daugybe dilemų. Kaip išsirinkti tinkamiausią lovą, kad miegotumėte ramiai ir pailsėtumėte? Miegamojo baldai yra labai svarbūs kiekvienam.

Lovos su patalynės dėžėmis

Labai svarbu žinoti, kur dėsite visas paklodes, pagalves, užvalkalus, atsargines antklodes. Jei turite spintą – puiku, patalynės dėžė jums nereikalinga. Jei nelabai įsivaizduojate, kur visa tai dėsite, geriau ieškokite lovos su patalynės dėže ir ne bet kokia, o su keletu skyrelių. Ten tilps ne tik patalynė, bet ir tam tikri mažiau naudojami daiktai, pavyzdžiui, žieminiai rūbai, sudėti į vaakuminį maišą, batai, papuošimai Kalėdų eglutei ir t.t.

Atkreipkite dėmesį, kaip patalynės dėžė yra atidaroma. Jei atidaromos lovos galas, tai galvūgalį sunku pasiekti. Ten dėsite rečiau naudojamus daiktus. Jei iš šono, tai kitame šone taip pat dėkite mažiau naudojamus dalykus. Šiuolaikinės lovos turi iš abiejų pusių atidaromas dėžes, tad prieiti prie jų bus itin paprasta.

Grotelės

Atminkite, kad grotelės dažniausiai į lovos kainą nėra įtrauktos – jas galite pirkti atskirai, jas keisti pagal pageidavimą. Grotelės išsirenkamos pagal kūno svorį. Jei žmogaus daug, rekomenduojamos tvirtesnės grotelės.

Grotelės puikiai leidžia čiužiniui kvėpuoti, todėl jos puikiai tinka viskoelastiniams ir spyruokliniams čiužiniams. Kai kurios lovos grotelių neturi, todėl lateksinis audinys jose nėra tinkamas, nes gali kauptis drėgmė. Pasikonsultuokite, kas jums geriau su lovų pardavėjais. Nuo jūsų pasirinkimo priklausys ilgaamžiškumas ir miego kokybė.

Čiužiniai

Iš esmės miego kokybė priklauso nuo čiužinio kietumo. Gal ir nėra labai svarbu, iš ko jis padarytas, nes šiuolaikiniai čiužiniai visi yra geri, jei surandamas optimalus kainos ir kokybės santykis. Čiužinys gali būti kietesnis ir minkštesnis, tad reikia žinoti ir savo fiziologiją. Kai kurie žmonės nesugeba tinkamai išsimiegoti, jei lova yra per minkšta. Tas gresia išsirinkus per minkštą čiužinį.

Lovos aukštis

Tai aktualu žmonėms, kurie bijo iškristi. Kai kurios lovos su didelėmis patalynės dėžėmis yra gana didelės ir su čiužiniu gali būti net apie 1 metro aukščio. Kitos – priešingai – yra neaukštos. Tai japoniško dizaino lovos, neturinčios patalynės dėžės ir pastatytos ant trumpų kojų. Iš tokios lovos iškristi nelabai pavyks, nes ranka ar koja iš karto pajausite grindis. Taip atsikratysite baimės ir geriau pailsėsite.

Galvūgalis

Tinkamas galvūgalis irgi yra svarbus. Jis gali būti aukštas, nes skirtas lovoje sėdėti. Arba žemas. Patogesnis yra aukštesnis, nes taip neiškrenta pagalvės. Lovos galvūgaliai dabar išnaudojami ir kaip lentynos ir kaip apšvietimo elementai, tad atkreipkite dėmesį į jų papildomą funkcionalumą.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *