Įvairūs apdailos darbai

Autorius:

publikuota:

Jeigu pasistatėte namą ar įsigijote naują butą, remontuojate ar atnaujinate savo gyvenamąjį būstą, vienas svarbiausių jūsų rūpesčių – apdailos darbai, tai yra visi darbai, kurie galutinį jūsų namų vaizdą pavers būtent tokiu, apie kokį ir svajojote. Apdailos darbai apima sienų ir lubų gruntavimą, glaistymą, tinkavimą, dažymą, tapetų klijavimą, gipso kartono montavimą, grindų ir sienų plytelių klijavimą, grindų įrengimą ir pan.

Gruntavimas ir glaistymas – tai paruošiamieji sienų ir lubų darbai. Jų tikslas – išlyginti paviršių, nuo to labai priklauso, kad užbaigtos sienos ir lubos būtų gražios ir kokybiškos. Kai įsirengiate naują būstą, gruntavimą ir glaistymą atlikti daug paprasčiau. Jeigu atliekate seno būsto remontą, tai pirmiausia paviršių reikia kuo geriau nuvalyti, mechaniškai arba chemiškai pašalinti dažus ir visas kitas medžiagas, kad būtų galima tinkamai gruntuoti, o glaistas gerai sukibtų su glaistomu paviršiumi. Žinoma, dėl tokių papildomų darbų kinta ir bendra apdailos darbų kaina.

Po to atliekami tinkavimo darbai, naudojant gipsinį arba kalkinį tinką. Kalkinis tinkas yra ypač atsparus šalčiams ir vandeniui. Tuo tarpu gipsinis tinkas padeda išgauti lygesnį paviršių, jis sugeria drėgmės perteklių patalpoje arba atvirkščiai išskiria drėgmę, kai patalpoje labai karšta. Šis tinkas puikiai izoliuoja šilumą bei garsą. Tinkamai paruošus paviršius, juos galima dažyti. Rekomenduojama paviršius dažyti dviem trims sluoksniais. Galutinis rezultatas labai priklauso nuo paruošiamųjų paviršiaus darbų, nuo pasirinktų dažų kokybės ir, suprantama, nuo dažytojų įgūdžių. Kitas pasirinkimas – sienas klijuoti tapetais, tiesa, tapetais klijuoti galima ir lubas. Tapetai būna kelių rūšių: popieriniai, viniliniai, stiklo audinio, netgi skysti, o šiuo metu ypač populiarūs foto tapetai.

Labai dažnai apdailos darbams panaudojamas gipsas – luboms, pertvaroms, sienoms ar įvairioms nišoms įrengti. Dažniausiai naudojamas paprastas, atsparus ugniai arba atsparus drėgmei gipsas. Patalpose, kur didelė drėgmė, pavyzdžiui, vonioje, dedamas drėgmei atsparus gipsas, o arti židinių ar krosnelių – ugniai atsparus. Visose kitose vietose puikiausiai tinka paprastas gipsas.

Ypač kūrybingai interjere gali būti panaudojamos plytelės. Jos būna įvairių rūšių – keraminės, klinkerio, akmens masės, marmuro ar mozaikinės – ir klasifikuojamos priklausomai nuo patvarumo, tad jas lengvai pasirinksite ir pritaikysite pagal patalpos paskirtį bei interjero dizainą.

 


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *