Kodėl reikalingi geodeziniai matavimai?

Autorius:

publikuota: ,

Daugelis žmonių nenumano, kaip svarbu prieš įsigyjant žemės sklypą atlikti žemės geodezinius matavimus, kurie gali atskleisti daugybę galimų problemų, kurių kitu atveju būtų galima išvengti.

Geodezininkas gali nustatyti ribų matavimus ir įsitikinti, kad žemės sklypas iš tikrųjų atitinka tai, ką, jūsų manymu, perkate. Geodezininkas gali pasakyti, ar medžiai, pastatai, tvoros, šaligatviai, privažiavimai ir kiti žemės sklypo elementai iš tikrųjų yra sklype, taip pat ar kieno nors kito pastatai ar kiti elementai neįsiterpia į norimą pirkti sklypą.

Grunto geodeziniai matavimai ypač naudingi perkant nekilnojamąjį turtą, kuriame planuojate statyti, nes jie gali padėti užfiksuoti galimas problemas dar prieš įsigyjant žemę. Geodezininkas gali padėti įvertinti galimybes statyti statinius konkrečioje žemėje, užstatyti arba padalyti žemę. Geodeziniai matavimai padės nustatyti, ar tai įmanoma ir ar net teisėta.

Ar tikrai reikia geodezinių matavimų jei sklypas jau buvo išmatuotas?

Prieš keičiant žemės savininką atlikti žemės sklypo apžiūrą yra tiesiog būtina. Pirkdami žemę nepasikliaukite niekieno kito, pavyzdžiui, žemės savininko ar nekilnojamojo turto agento, žodžiais. Tai didelis pirkinys, todėl be matavimų rizikuojate, jei tiksliai nežinote, ką perkate. Žemės matininkas suteiks jums geriausią įmanomą informaciją, kad galėtumėte nustatyti, ar nekilnojamojo turto objektas atitiks jūsų poreikius.

Reikia atlikti profesionalų ribų tyrimą:

  • prieš perleidžiant žemės nuosavybės teisę;
  • prieš padalijant žemę;
  • prieš žemės sklypo plėtrą (tvoros, baseinai, pastatus, kelius ir t. t.);
  • siekiant padėti išspręsti ginčus dėl ribų.

Prieš perkant, dalijant ir (arba) gerinant ar statant žemę, rekomenduojama atlikti apžiūrą. Sklypo geodeziniai matavimai prieš atliekant šiuos veiksmus gali padėti išvengti nereikalingų papildomų išlaidų, teisinių ginčų dėl ribų arba galimo pareigūnų įpareigojimo pašalinti statinį.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *