Kiek kainuoja šilumos siurblys ir kaip gauti kompensaciją išlaidoms?

Autorius:

publikuota: ,

Nors geresnės kokybės, galingesnės šildymo sistemos visada kainuoja daugiau, tačiau lietuviai sutinka mokėti, kad tik gautų geras sistemas. Juolab, tokias, kurios ne tik draugiškos žmogui, tačiau ir gamtai. Viena tokių yra šilumos siurbliai, kurie padeda aprūpinti namus ne tik šiluma, tačiau vasaromis ir vėsa, galiausiai, karštu vandeniu ir visa tai patogiai bei mažomis sąnaudomis.

Kiek kainuoja gera sistema?

Šilumos siurbliai kainos prasme tikrai neturėtų Jūsų gąsdinti. Juk reikia žiūrėti ne tik kiek sistema kainuoja, tačiau kiek ji gali padėti Jums sutaupyti. 1 kW elektros energijos sėkmingai pagamina apie 6 kW energijos, kuris skirta šilumai namuose išgauti bei paskirstyti. Tai leidžia kur kas labiau sumažinti elektros energijos sąnaudas (tokiu atveju jeigu iki šiol šildėtės elektra) ir visiškai panaikina kitas (kadangi siurbliai aptarnaus namus, nebus reikalingi pečiai, židiniai ir panašiai).

Kompensacijos gavimas

Jeigu šilumos siurblių kainos Jums vis tiek atrodo per didelės – tokiu atveju siūlome pasinaudoti kompensacija, kuri suteikia galimybę iki 50 % padengti sistemos išlaidų. Žinoma, reikia sekti atnaujinimus ir tuo pačiu pildyti paraišką, kurią padėti atlikti gali specialistai, kurie prekiauja įranga. Kadangi keliami tam tikri reikalavimai sistemoms – specialistai juos įvertinę (žinoma, suderinę su kliento būsto poreikiais) – parenka tinkamiausias sistemas ir sutvarko visus dokumentus, kurie reikalingi subsidijai gauti. Belieka sulaukti, kol ji bus išmokėta ir įsigyti siurblius pigiau.

Per mažo galingumo siurblio pasirinkimas

Blogiausia, kai bandydami sutaupyti žmonės perka per mažo galingumo siurblius, kurie negeba aptarnauti tam tikrų patalpų. Natūralu, kad galingesni yra brangesni, tačiau per mažas galingumas dažniausiai siejamas su žmonių bandymais sutaupyti. Kas nutinka tokiu atveju? Sistema bando patenkinti žmogaus bei būsto poreikius ir dirba našiau. Tokiu atveju ji ne tik kur kas greičiau dėvisi, tačiau ir „ima“ daugiau elektros energijos. Tokiu atveju ekologiškumo aspektai neįgyvendinami.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *