Keramikinių kaminų montavimas

Autorius:

publikuota: ,

kaminai24.ltKeramikiniai kaminai su 30 metų garantija? Negali būti! – taip pasakytų bet kuris namo savininkas, išgirdęs apie kaminų montavimo ypatumus. Iš tiesų, sunku patikėti, bet tai tiesa, mus patikino Kaminai24.lt specialistai.

30 metų garantija yra taikoma kamino detalėms – blokeliams, įdėklams, specialioms angoms ir t.t. Jos gaminamos Vokietijoje arba Lenkijoje naudojant šiuolaikiškiausius metodus, todėl yra pakankamai kokybiškos net išrankiems lietuviams.

Ar įmanoma tokią garantiją suteikti ir montavimo darbams?

Sudėtingas klausimas. Paprastai apsiribojama 5-10 metų. Iš tiesų niekas negali realiai patikrinti, nes prieš 10 metų tokių sprendimų dar nelabai buvo, arba jie buvo gaminami ne pagal dabartinius standartus. Teoriškai garantiją galima būtų duoti ir 30 metų, tačiau praktiškai per tą laiką technologijos pasikeičia ir pasakyti sunku.

Suomiai paprastai garantuoja savo akmens židinio kokybę, nes iš jo stato kelis šimtus metų naudodami panašias technologijas (krosnys statomos iš akmenų, be rėmų ar kitokių geležinių konstrukcijų).

Kodėl kaminų montavimui sunku duoti tokias ilgas garantijas? Priežasčių yra ne viena.

Kaminas gaminamas iš blokelių. O tai reiškia, kad jie gali būti ne iš tos pačios partijos, nors ir tokių pačių išmatavimų ir kokybės.

Kita priežastis – naudojamas glaistas blokeliams sumontuoti. Jo užtepimas turi būti itin tikslus. Bet lietuviams būdingas noras pataupyti, todėl kartais glaisto dedama mažiau, nei reikia.

Dar viena priežastis – meistro žinios ir patirtis. Ne visi meistrai yra pakankamai patyrę, kad pastatytų kaminą taip, jog šiam būtų galima suteikti 30 metų garantijas. Žmogiškoji klaida – labai svarbus momentas. Juk kaminas yra ne monolitas…

Paprastas kaminas, statomas kai dar nėra stogo, o sienos pastatytos tik per pusę. Tada geriausias laikas jį montuoti. Deja, statant namą su terminų laikymusi būna problemų ir meistrai nespėja atvykti laiku. Tokiu būdu randa ne tik pastatytas sienas, bet ir perdangas ar net stogą. Negi laikysi pusmetį kitus statybininkus ir lauksi, kol kažkas pastatys kaminą? Geram meistrui tai ne problema, o greičiau iššūkis, tačiau tada reikia spręsti vietoje tam tikras dilemas ir ieškoti sprendimo būdų. Štai dėl to keramikiniai kaminai ir pastatomi ne idealiai lygūs…

Garantijos svarbios tik draudimo kompanijai. Žmogui svarbu, kad kaminas stovėtų ir atliktų savo funkcijas tinkamai visą laiką – tol, kol nebus nugriautas.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *