Kavos aparatai – kaip juos prižiūrėti?

Autorius:

publikuota:

kavos aparatas

Turbūt ne vienas žmogus pasaulyje pripažintų, kad ryto negali pradėti be puodelio kavos. Tai ne tik gardus, bet ir tonizuojantis, energijos suteikiantis gėrimas. Tačiau viskas priklauso ir nuo kavos kokybės. Tikri gurmanai žino, kad geriausiai ją paruošti padeda kavos aparatai.

Įsigyti kavos aparatą šiandien nėra sudėtinga: jie gali būti įvairių tipų, įvairių kainų ir funkcionalumo. Nepaisant to, daugeliui kavos aparatai yra ilgaamžis pirkinys, kurį norisi išlaikyti veikiantį kaip įmanoma ilgiau. Tai priklauso ne tik nuo paties aparato kokybės, bet ir jo priežiūros. Jei pasirūpinsite tinkama kavos aparato priežiūra, savo prietaisu galėsite džiaugtis ilgai ir laimingai.

Reguliarus valymas

Atlikus tyrimus paaiškėjo labai liūdna statistika. Net kas penktas kavos aparato savininkas jo niekada nevalo. Jei norite, kad kavos aparatai veiktų puikiai, turite juos nuolat valyti. Visų pirma, reikia naudoti specialias tabletes, skirtas kavos ruošimo mazgui. Jos veikia 60–80 ⁰C temperatūroje ir padeda pašalinti įvairius riebalus bei tuo pat metu sutepa mechanines aparato dalis.

Taip pat svarbu kartą per savaitę išimti aparato dalis ir jas nuplauti šiltu tekančiu vandeniu. Jei apnašos taip lengvai nenusivalo, jas pašalinkite šepetėliu.

Dar viena didžiulė klaida, kurią daro žmonės, kuriems priklauso kavos aparatai – jie neišpila vandens iš stalčiaus, kuriame kaupiasi kavos tirščiai. Reikia juos ne tik išmesti, bet ir išpilti likusį susikaupusį vandenį ir stalčių išvalyti.

Nukalkinimas

Kad ir kokį vandenį naudotumėte, jis turės kalkių, kurios kaupsis kavos aparato viduje. Dėl šios priežasties kavos aparatą reikia periodiškai nukalkinti. Tam galite naudoti specialias tabletes ar skystį. Prietaisą nukalkinti reikia, nes per kalkes vanduo gali nepašilti pakankamai, taip naudojate daugiau elektros energijos ir genda pats vandens šildymo mechanizmas.

Naudokite kokybiškas priemones

Nepasikliaukite liaudiškais metodais ir kavos aparato priežiūrai naudokite kokybiškas valymo ir priežiūros priemones. Visi gamintojai turi savo firminius valymo skysčius ar tabletes, kurias naudoti pataria ir profesionalūs meistrai. Tad jei investavote į kavos aparatą, negailėkite investicijų ir jo priežiūros priemonėms.

 


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *