Kam reikalinga srovės nuotėkio relė?

Autorius:

publikuota:

Ko gero kiekvienas vyras nesunkiai atsakytų į straipsnio pavadinime užduotą klausimą: Kam reikalinga srovės nuotėkio relė? Tačiau ar visos moterys, skaitančios šį straipsnį, taip pat paprastai gali atsakyti į šį klausimą? Tai nėra retorinis klausimas – jis turi atsakymą. Tad koks jis?

Srovės nuotėkio relė naudojama tam, kad įvykus nors ir nedideliam fazės nutekėjimui į nenužemintą metalinį korpusą, ji sureaguotų ir išjungs saugiklius. Kitais žodžiais tariant elektros trumpo jungimo ar nenormalinio rėžimo metu, ji padeda išvengti galimos nelaimės.

Srovės nuotėkio relė – tai įrenginys, esantis nuotėkio srovės įtaise. Nuotėkio relė nuolat priima elektros signalą iš torodinio transformatoriaus, kuris nuolatos kelia melagingą (klaidingą) išjungimo ar užblokavimo aliarmą.

Remiantis 2007 m. sausio 31 dieną priimtu įsakymu NR. 4-40 dėl „Elektros įrenginių įrengimo bendrųjų taisyklių, Elektros linijų ir instaliacijos įrengimo taisyklių, elektros įrenginių relinės apsaugos ir  automatikos įrengimo taisyklių ir skirstyklų ir pastočių elektros įrenginių įrengimo taisyklių patvirtinimo“, relinė apsauga – tai įtaisas (ar jų visuma), sudarytas iš įvairios konstrukcijos relių, mikroprocesorių, integralinių mikroschemų, kuri nuolatos kontroliuoja pagrindinius elektros grandinės rėžimo dydžius ir trumpųjų jungimų bei nenormalinių režimų metu paduoda išjungimo komandą į atitinkamą komutavimo aparatą arba įjungia signalizaciją.

Galima drąsiai teigti, kad nuotėkio relė yra būtinas atributas Jūsų elektros skydinėje siekiant išvengti nelaimės atvejų, kurie gali įvykti trumpo jungimo ar nenormalinio rėžimo metu.

Moterys, tik nepamirškite, kad nuotėkio relės įrenginio montavimą paprasčiau patikėti vyrams, kurie išmano savo darbą ir gali profesionaliai atlikti šį darbą. Tačiau tos, kurios puikiai išmano elektros grandinės veikimo principą, kurioms elektra artima – pirmyn – apsaugokite savo namus nuo nelaimės pačios.

 

 

 


Diskusija

Atsakymai į “Kam reikalinga srovės nuotėkio relė?”: 4

  1. Algirdas avataras
    Algirdas

    o „rėžimas” čia kokia kalba ir ką jis reiškia sakiniuose?

  2. Vaida avataras

    … ar tikrai būtina į straipsnį įtraukti arklišką dozę seksizmo? 😀

  3. Ir čia jau kvaila feministė užsigavo…

  4. Rėžimas. Beraščisi esat

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *