Kam naudojamas smėlis statybose?

Autorius:

publikuota:

Construction technicians are mixing cement, stone, sand for construction.

Smėlis dažniausiai naudojamas statybose suteikiant tūrį, stiprumą ir stabilumą kitoms medžiagoms, tokioms kaip asfaltas, betonas, skiedinys, tinkas, cementas. Smėlis yra labai reikalinga medžiaga statybai, tačiau šią svarbią medžiagą reikia pirkti labai atsargiai ir budriai. Tai itin smulkus užpildas, naudojamas įvairioms reikmėms, įskaitant betonavimą, užpildymą, kraštovaizdžio kūrimą, paviršiaus apdorojimą ir sniego bei ledo kontrolę.

Daugelis žmonių nesuvokia, kad ne visa žemė yra lygi, o kai kurios yra geriausiai naudojamos tam tikroms reikmėms, o ne kitoms. Svarbu žinoti, kokio tipo smėlis yra naudingas statyboms, nes smėlis taip pat skirstomas į skirtingas formas, todėl jis tinkamas konkrečiam statybos tipui. Renkantis smėlio rūšis, būtina atsižvelgti į tam tikrus veiksnius. Tai apima jo sudėtį, jame neturi būti organinių medžiagų ir neturi būti jokių priemaišų. Be to, kiekvienos rūšies smėlis turi skirtingas savybes, kurias reikia gerai išanalizuoti prieš naudojant jį statybose.

Betoninis smėlis

Pagrindinė smėlio rūšis naudojama statybose. Jis gaunamas iš susmulkinto betono su asfalto ir cemento mišiniu. Jis susmulkinamas karjere ir filtruojamas, kad būtų pašalintos didelės uolienos. Sumaišius su juo smėlį ir vandenį, sumažėja jo šiurkštumas ir naudojamas lyginant pagrindo sluoksnius, tiesiant pėsčiųjų takus ir pan. Kadangi tokio smėlio grūdeliai smulkūs, juos galima naudoti minkštesnėms dangoms statyti. Tai suteikia pagrindinį pastato pagrindo tvirtumą. Sumaišius su cementu ir vandeniu, kieta masė gali būti naudojama tuštumos tarp stambių užpildų užpildyti. Jis yra mažesnio grūdėtumo, palyginti su skaldytų akmenų smėliu, todėl gali būti naudojamas minkštesniems dangoms statyti. Tai perdirbtas susmulkintų plytų, plytelių, betono ir kt. produktas, tinkamas naudoti kaip betono, grindinio ir takų pagrindas, nes jis kietai sutankina. Daugiau informacijos rasite internetiniame puslapyje dekoskalda.lt.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *