Kaip valyti juvelyrinius dirbinius?

Autorius:

publikuota:

juve;yrika

Papuošalai gaminami iš įvairių metalų: aukso, sidabro, vario, žalvario, puošiami įvairiais sintetiniais akmenukais ir natūraliais brangakmeniais. Būtent nuo to, iš ko jie pagaminti, priklauso, kaip dėvisi, kaip juos reikia prižiūrėti, laikyti, o prireikus atnaujinti. Daugelis sidabrinių, auksinių ar žalvarinių juvelyrinių dirbinių ilgai nešiojami apsibraižo, praranda blizgesį.

Kaip prižiūrėti auksinius papuošalus?

Nors  auksas yra kietesnis už sidabrą, bėgant laikui, auksiniai papuošalai irgi pakeičia išvaizdą. Jeigu papuošalai iš šio metalo ilgai nebuvo nešiojami, laikomi netinkamai ir nešvarūs, juos galima pamerkti į šiltas pamuiles su trupučiu geriamos sodos ir atsargiai nuvalyti su minkštu dantų šepetėliu. Auksines grandinėles geriausia plauti buteliuose nesmarkiai plakant, kad geriau išsivalytų nešvarumai. Išplautus papuošalus reikia kruopščiai perskalauti šiltu vandeniu, į kurį įpiltas šlakelis etilo spirito. Auksiniams papuošalams valyti tinka ir šiltas chlorkalkių, geriamos sodos, druskos ir vandens tirpalas. Iš jo ištraukus papuošalus reikėtų perplauti šiltame vandenyje su soda, išdžiovinti susukus į minkštą audinį ir nublizginti minkštu skudurėliu. Auksiniams papuošalams atnaujinti galima naudoti ir amoniaką. Juvelyrinius dirbinius galima pavalyti ir su specialia dantų pasta. Auksiniai daiktai labiau blizgės, jei nuvalysite juos etilo spiritu, degtine arba odekolonu. Auksinius žiedus galima atsargiai itrinti išplaktu kiaušinio baltymo arba nulupto svogūno griežinėliu ir švelniai pablizginti. Papuošalai atgaus ankstesnį blizgesį ir pabuvę pasaldintame vandenyje.

Aukso papuošalai- puiki investicija

Aukso papuošalai ziedelis.lt gana dažnai perkami vien tam, kad vėliau juos būtų galima parduoti ar palikti vėlesnėms kartoms. Nieko nuostabaus, juk aukso vertė bėgant laikui tampa vis didesnė, tad tai gali būti tikrai puiki investicija. Aukso papuošalai gana dažnai gali būti pati geriausia dovana, kuomet svarstoma ką padovanoti viską turinčiam žmogui. Auksiniai dirbiniai buvo vertinami visais laikais, taigi, ir šiandien šis pasirinkimas taip pat  gana dažnas. Aukso gaminiai  gali pradžiuginti praktiškai kiekvieną žmogų bet kokia proga. Šie papuošalai visais laikais buvo siejami su prabanga ir investicija.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *