Ką reikia žinoti apie šiferinį stogą?

Autorius:

publikuota:

stogas

Šiferis stogų dengimui naudojamas jau daugiau nei šimtą metų. Pagrindinė priežastis, dėl kurios jis toks populiarus, yra kaina. Tačiau šiferis turi ir kitų privalumų, kuriuos reikėtų įvertinti renkantis stogo dangą.

Šiuolaikinis šiferis tikrai yra gerokai saugesnis, nei daugelį metų mūsų šalyje naudota pilka stogų danga. Asbestcementis šiferis buvo pripažintas pavojingu sveikatai dar septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, dėl to jis buvo pradėtas keisti į mažiau kenksmingas dangas. Dabartinėje šiferio gamyboje asbestas buvo pakeistas kitomis medžiagomis, leidžiančiomis išlaikyti pagrindinius šios dangos privalumus, tačiau nesukeliančių jokio pavojaus žmonių sveikatai.

Nuo pat pradžių šiferis buvo kuriamas kaip pigesnis čerpių pakaitalas, leidžiantis išlaikyti pakankamai solidų vaizdą. Laikui bėgant išaiškėjo ir kiti šios dangos privalumai. Pirmiausia tai yra ganėtinai ilgas tarnavimo laikas, kuris, kai kuriais atvejais, gali siekti kelis dešimtmečius. Taip pat šiferis yra ganėtinai tvirtas ir atsparus išoriniams poveikiams, dėl to galima jį naudoti įvairiose klimato juostose, kuriose būna daug kritulių ar karštos saulės.

Nors su laiku, šiferinių stogų atsparumas drėgmei gali mažėti, šiuolaikiniai produktai būna padengti dažais, leidžiančiais sumažinti šį trūkumą.  Be to, dažų pagalba, ši danga gali būti įvairių spalvų, suteikiančių stogams išskirtinumo ir originalumo. Šiuolaikinių dažymo technologijų pagalba net ir dažais padengtas šiferis nepraranda savo oro laidumo, kas leidžia išvengti vadinamo šiltnamio efekto name.

Verta paminėti ir ganėtinai gerą šiferinio stogo garso izoliaciją. Pagal šį rodiklį jis gerokai lenkia pigesnę skardą. Šiferis yra taip pat lengvai montuojamas, o reikalui esant galima pakeisti vieną ar kelis lakštus, ką galima atlikti greitai ir nesudėtingai. Daugiau apie šiferinius stogus galima sužinoti stogulinija.lt svetainėje.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *