Kaip pelningai parduoti savo būstą?

Autorius:

publikuota:

bustasKiekvienas norintis parduoti būstą nori gauti kiek įmanoma didesnę kainą. Tai nėra taip paprasta nes nekilnojamo turto srityje reikia tam tikrų žinių ir pasiruošimo. Apie tai kaip reikia sudaryti sėkmingus sandorius kalbamės su unohub.lt vadybininke Rūta. Nuo ko priklauso nekilnojamo turto vertė? Visų svarbiausia yra būsto geografinė vieta, ar tai naujos ar senos statybos pastatas, ar jame atliktas remontas, ar ekonomiškas jo išlaikymas.

Paklausa

Parduodant būstą svarbūs ir kiti faktoriai kurie nesusiję su pačiu objektu. Labai svarbu stebėti situaciją nekilnojamo turto rinkoje. Esant ekonominiam nuosmukiui negalite tikėti kad už savo būstą gausite didžiausią kainą, išimtis šiuo atveju yra tik būstas prie jūros arba sostinės ir keletos kitų didžiausių Lietuvos miestų centruose. Šiuo metu Lietuvoje didelė paklausa naujos statybos būstams ir namams todėl kol dar neįsibėgėjo ekonomikos lėtėjimas dar galima parduoti tokį būstą ypač gera kaina.

Remontas

Jūs net neįsivaizduojate kiek yra daug pirkėjų kurie ieško buto ar namo į kurį atsikrausčius nereikėtų remonto. Paruoškite parduodamą būstą taip kad pirkėjui užtektų atsivežti tik baldus ir savo asmeninius daiktus ir jis jau galėtų įsikurti. Atliktas kapitalinis ar kosmetinis remontas ženkliai padidina būsto patrauklumą dėl to pirkėjai yra pasiruošę mokėti daugiau. Remontuodami būtą ar namą nepersistenkite, venkite ryškių spalvų ir įmantrių dizaino sprendimo. Tradiciniai sprendimai, pastelinės spalvos ir vidutinio brangumo medžiagos atnaujinimui tinka labiausiai.

Asmeninės aplinkybės

Pelningai parduoti būtą galima tik tuomet kai jūsų apsisprendimui neturi įtakos išorinės aplinkybės. Praradus darbą, gimus vaikui, pablogėjus sveikatai apribojamas ir žmogaus pasirinkimas. Trūkstant pinigų arba skubant įgyvendinti kitus savo poreikius gali atsitikti taip kad skubėsite parduoti būstą ir didesnė tikimybė kad sutiksite su mažesne kaina vien tik ta kad sandorį sudarytumėte greičiau. Tai reiškia gausite ir mažesnę finansinę naudą ir nuskriausite save. Ne veltui sakoma, kad parduodant nekilnojamą būstą turbūt svarbiausią išlaukti tinkamo momento ir surasti tą tikrąjį pirkėją kuriam patiks jūsų būstas labiausiai ir bus pasiruošęs mokėti jūsų prašomą sumą.

 

 

 


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *