Kaip pasirinkti kaminą?

Autorius:

publikuota:

kaminas

Įsirengus namie šildymo sistemą, kuriai naudojamas šildymo katilas, ar naudojant tam tikslui židinį, būtina pasirūpinti ir tuo, kad degimo proceso metu atsirandantys dūmai būtų saugiai išleidžiami į laiką. Ir nors retas pamasto apie tai, kokis svarbus yra kamino ar dūmtraukio vaidmuo, tačiau nuo jo priklauso labai daug. Blogas jo įrengimas gali gerokai sumažinti turimos šildymo sistemos privalumus arba net tapti degimo produktų patekimo į gyvenamąsias patalpas ar net gaisro priežastimi.

Šiuolaikiniams dūmtraukiams yra keliami labai aukšti kokybės reikalavimai, liečiantys naudojamas medžiagas, atsparumą temperatūrai bei rūgštims ir kondensato atsiradimui. Kokybiškas kaminas turi garantuoti dūmų pašalinimą, net ir esant neaukštoms temperatūroms, kai visa sistema nėra įšilusi. Nuo jo pasirinkimo priklauso saugumas ir ilgaamžiškumas.

Daugelį metų, kaminų įrengimui buvo naudojamos plytos. Juos ir dabar galima pamatyti virš namų stogų. Tačiau laikui bėgant keitėsi ir šių įrengimų technologijos. Naujų šildymo katilų ir kuro tipų atsiradimas išryškimo kai kurias mūrinių kaminų silpnąsias vietas, tarp kurių būtinybė pastoviems valymams ir ganėtinai ne ilgą tarnavimo laiką. Be to, norint įrengti visiškai naują šildymo sistemą jau pastatytame name, ne visada yra galimybė pasinaudoti jau įrengtų kaminu, ir tada tenka ieškoti šiuolaikiškesnių sprendimų. Tokiais atvejais dažnai naudojami dūmtraukiai iš nerūdijančio plieno. Jų konstrukcija yra gerokai lengvesnė, ir leidžia ganėtinai greitai įsirengti dūmtraukį ten, kur tai būtų patogiausiai. Tačiau pastaruoju laiku vis didesnį populiarumą įgyja ir keramikiniai sprendimai. Tokie dūmtraukiai, nors ir yra kiek brangesni, nei kiti variantai, tačiau pasižymi gerokai ilgesniu tarnavimo laiku, bei saugumu. Tokie kaminai yra idealus sprendimas, norintiems kuo mažiau dėmesio skirti šildymo sistemos priežiūrai bei pergyventi, dėl jos būklės.

 


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *