Kaip pasirinkti tinkamą vietą daržui?

Autorius:

publikuota:

daržas

Daržui svarbu pasirinkti tinkamą vietą ir dirvą, apgalvoti tinkamą sėjomainą. Daržo zona turi būti saugoma nuo vyraujančių šiaurės vėjų, tai pat neturėtų buti užstota kitų sklypų ar medžių. Pietinę pusę skirkite tokiems augalams, kurie labiau mėgsta šilumą: pupelės, pomidorai, agurkai, o štai šiaurinė puikiai tiks ridikams, ropėms, kopūstams. Jei planuojate įrengti šiltnamį- nepamirškite, jog šiltnamiuose auginami augalai turi gauti daug saulės, todėl joms geriausia parinkti pačią  saulėčiausią vietą.  Geriausia šiltnamio galus orentuoti į šiaurę ir pietus, o šonus saulė turėtų apšviesti ryte ir vakare.

Kokioms daržovėms auginti bus skirtas daržas?

Prieš įrengiant daržą, reikia įvertinti, kam jis bus skirtas ir ką norite auginti. Galbūt norite auginti tik agurkus, prieskonius ar kt. Tai priklauso nuo jūsų poreikių. Planuojant daržą, labai svarbus veiksnys yra patogumas. Kuo daugiau dėmesio reikalauja augalas, tuo arčiau jūsų jis turi būti. Pavasarį arčiausiai bus ridikėliai ir salotos, šiltlystės su sodinukais, agurkų, pomidorų lysvės, žalumynai. Toliau šakniavaisiniai augalai, paprikos, baklažanai, kopūstai ir pupelės.

Pupos ir pupelės

Pupos ir pupelės- vienmečiai augalai, jos yra labai maistingos, turi daug baltymų, vitaminų ir mineralinių  madžiagų. Sėklų parduotuvėje arba elektroninėje parduotuvėje kiekvienas rasite jums reikalingų daržovių ar gėlių sėklų. Pupelės sėjamos gegužės antroje pusėje, daigai pasirodys greičiau jei sėklos bus išmirkytos šiltame vandenyje, o vėliau nusausintos, sėjama į atvirą dirvą apie 3-5cm gyliu. Pagal formą pupelės skirstomos į  krū mines ir vijoklines, pagal ankšties struktūrą į gliaudomasias ir šparagines. Šparaginės   imamos vartoti, kol sėklos nesubręsta, o ankštys viduje neturi kieto pergamentinio sluoksnio. Gliaudomųjų pupelų maistui naudojamos tik sėklos.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *