Kaip pasirinkti tarp populiariausiųjų – laminatas ar parketlentės?

Autorius:

publikuota: , ,

laminatas su grioveliaisRenkantis grindų dangą populiariausiųjų viršūnėje išlieka laminuotos grindys bei parketlentės. Abu šie variantai iškelia dar daugiau dilemų sprendžiant kokios medienos parketlentės turėtų būti ir ar laminatas – su grioveliais ar be jų. Visi variantai atitinka kokybės ir kainos santykį, tačiau turi savų pliusų bei minusų, kurie tik apsunkina apsisprendimą.

Parketlentės puiku pasirinkimas mėgstantiems natūralumą, nes yra pagamintos iš natūralios medienos. Žinoma, renkantis parketlentes pirmiausia reikia pasirinkti medieną, nes nuo to priklausys grindų margumas bei atspalvis. Taip pat svarbu įvertinti vietą, kurioje bus tiesiama ši grindų danga. Medis yra minkštas, todėl jis lengvai braižosi, net ir padengtas plonu lako sluoksniu. Dažnai atnešamas purvas, smėlis, aukštakulniai bateliai – didžiausi šios dangos priešai. Taip pat bėgant laikui dėl šviesos poveikio mediena keičia atsaplvį. Bet šio tipo dangą galima nušlifuoti, perlakuoti ir jos vėl bus kaip naujos.

Būtų galima teigti, kad laminatas praktiškiausias ir stilingiausias grindų dangalas. Tai spalvų ir raštų įvairove pasižyminti medžiaga, kuri sunkiai pažeidžiama. Ji lengvai patiesiama ir pakeičiama jei to tik reikia. Tačiau iškyla sunkumų pasirenkant – laminatas su grioveliais ar be jų.

Laminatas be griovelių yra saugiausias pasirinkimas, nes lygų paviršių garantuotai bus lengva valyti, purvas nesikaups, drėgmė per niekur neprasiskverbs. Tačiau juk laminatas su grioveliais atrodo daug stilingiau! Be to, kokybiškų laminuotų grindų grioveliai yra hermetiški ir minimalūs, todėl nepraleidžia drėgės ir nesulaiko purvo, netrukdo jo išvalymui. Pagrindinis griovelių privalumas, kad laminatas per laiką neišsivaikšto, o maži pažeidimai, bei kampų atplyšimai nėra taip lengvai pastebimi. Tai labai aktualu klojant šildomas grindis laminatu.

Taigi, norint teisingai pasirinkti grindų dangą svarbiausia įvertinti vietą, kurioje jos bus tiesiamos ir kokį interjerą norima sukurti. Jei ieškote praktiško sprendimo – laminatas kaip tik jums, tačiau jeigu siekiate savo namuose sukurti natūralią aplinką teks investuoti į parketlentes ir jas kruopščiai prižiūrėti.

 


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *