Kaip nesusidurti su sunkumais kuriant interjerą

Autorius:

publikuota:

kirpyklos interjeras

Interjero kūrimas yra įvairialypis procesas, kuris priklauso nuo įvairių aplinkos veiksnių – dizainerio ir būsto savininko sutarimo, pasirinktų meistrų, apdailos medžiagų ir, žinoma, interjero dizainui skirto biudžeto. Todėl natūralu, kad susiduriama su įvairiais sunkumais ir iššūkiais, kuriuos šiandien ir pasistengsime aptarti.

Pasitikėjimas interjero dizaineriu

Dirbant su interjero dizaineriu ypatingai svarbus pasitikėjimas. Pasirinkus dizainerį tikimasi svajonių įgyvendinimo, tačiau dažnai dizaineriui primetamos idėjos ir jis tampa tiesiog apdailos medžiagų supirkėju. Jei pasirenkamas dizaineris, reikia juo ir pasitikėti, leisti pateikti pasiūlymus ir juos apsvarstyti. Pagrindinė dizainerio užduotis sukurti funkcionalų interjerą, tokį, kuris ne tik atrodys kaip iš žurnalų viršelių, tačiau ir bus patogus bei malonus gyventi. Todėl į interjero dizainerį reikia žvelgti ne kaip į papašalinį asmenį, o įsileisti į šeimą, leisti jam pažinti jus, suprasti jūsų pomėgius ir poreikius. Taip gimsta geriausias interjero dizainas.

Biudžeto apibrėžimas

interjero dizainasPradedant planavimus reikia apibrėžti kiek pinigų skiriama interjero dizainui – apdailai, darbams, dekoro medžiagoms, baldams. Biudžeto ribos leidžia dizaineriui lengviau rinktis ir taikyti į biudžeto rėmus. Tačiau labai svarbu nekeisti biudžeto eigoje. Dažniausiai taip atsitinka dėl to, kad nenumatoma pinigų statybų eigos nuokrypiams ir  kiekvienas pasikeitimas, papildomos išlaidos „atima“ pinigus iš interjero ir apdailos biudžeto. Todėl labai svarbu būsto savininkui atskirti išlaidas statybai ir interjerui bei nefinansuoti vienų darbų kitų sąskaita.

Profesionalūs statybininkai

„Žmogus planuoja – Dievas juokiasi“, – sakoma apie nepavykusius planus. O statybų ir būsto įrengimo metu veiksmų seka tikrai neprognozuojama. Kartais geriausius ir gražiausius planus sugriauna… nepatyrę statybininkai. Padaryti vieną ar kitą apdailos elementą gali atrodyti paprasta ant popieriaus, tačiau realybėje planai gali keistis, nes tiesiog niekas neapsiims padaryti arba atliktas darbas atrodys taip baisiai, jog norėsis jį iškart nugriauti. Su tuo susiduriama dažnai, o ypač įgyvendinant nestandartinius projektus, pavyzdžiui, kirpyklos interjeras.  Todėl renkantis statybininkus kokybės kartelė turi būti pakelta pakankamai, kad vėliau netektų susidurti su sunkumais.

interjero-stiliai-pritaikyk-sau11 (1)Kokybiškos medžiagos

Lygiai taip pat, kaip darbams atlikti reikalingi patyrę ir profesionalūs statybininkai, apdailininkai, taip ir medžiagoms reikėtų netaupyti. Tai nereiškia, jog reikia pirkti viską kas brangiausia. Tai reiškia, jog reikia rinktis kokybiškas medžiagas, su kuriomis pavyks įgyvendinti interjero dizainerio užmačias. Aukojant kokybę, namai jau po kelių metų gali pradėti prašytis remonto, o prasta medžiagų kokybė nustelbti subtilų interjero dizainą.

Iliustracijos iš Designofdream.lt


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *