Tik įėjus į patalpą visų pirma į akis krinta sienos. Jos, lyginant su grindimis arba lubomis, užima didžiausią dalį viso būsto. Dėl šios priežasties sienų apdaila turi didžiulę įtaką visam patalpos interjerui. Atsižvelgiant į erdvės specifiką, reikėtų taikyti skirtingas apdailos medžiagas. Apie jas ir apie sienų paruošimą apdailai ir pakalbėkime kiek plačiau.
Pirmas visų apdailos darbų žingsnis yra pagrindo paruošimas nuo kurio priklauso ne tik galutinė išvaizda, tačiau ir darbų kokybė bei apdailos ilgaamžiškumas. Prieš imantis sienų apdailos būtina jas išlyginti. Šiam darbui geriausia ir paprasčiausia yra naudoti gipso kartono plokštes, tačiau jos šiek tiek sumažins patalpos plotą. Jei sienos itin nelygios gali būti reikalingi ir betono darbai. Esant tik smulkiems defektams pakaks tinko ir glaisto. Jei sienas ruošiatės tapetuoti, tuomet reikia nulupti senų tapetų sluoksnį. Tam galite naudoti specialius įrankius arba tiesiog apipurkšti senus tapetus karštu vandeniu ir jie tuomet nesunkiai nusilups. Tai atlikus sieną reikia švariai nuvalyti (kad neliktų klijų ar tapetų likučių) ir, jei reikia, nuglaistyti bei nušlifuoti. Sienos paruošimas prieš dažymą yra sudėtingesnis, kadangi ji turi būti idealiai lygi, tačiau dažymas, lyginant su tapetavimu, yra gerokai paprastesnis darbas. Toliau ir pakalbėkime apie skirtingus sienų apdailos būdus.
Vienas iš seniausių sienos apdailos būdų yra tapetavimas. Šiandien rinkoje yra gana didelis įvairių tapetų pasirinkimas. Jie gali būti popieriniai arba viniliniai, plaunami, natūralaus ar stiklo pluošto, akriliniai ir skysti. Kiekvienas išsirinks tokius tapetus, kokie labiausiai tiks, patiks ir atitiks finansines galimybes.
Dar vienas labai populiarus sienų apdailos būdas yra jų dažymas. Dažus labai patogu derinti su kita apdaila: keraminėmis plytelėmis, kamštine danga ir kt. Dažai atsižvelgiant į tai, kokia patalpa bus dažoma, gali būti paprasti ar atsparūs drėgmei. Svetainę, miegamąjį, koridorių, vaikų kambarį, rūsį ar drabužinę rekomenduojama dažyti matiniais, atspariais valymui dažais, o vonią, sanitarinį mazgą ir virtuvę geriau nudažyti pusiau matiniais, drėgmei atsparesniais dažais.
Dažnai sienos klijuojamos ir keraminėmis plytelėmis. Tai itin tvirta ir praktiška medžiaga. Nors anksčiau ši danga buvo dedama tik vonios kambaryje ir virtuvėje, šiandien vis dažniau jos pasirenkamos ir gyvenamosioms patalpoms. Plytelės nesunkiai valomos, jos ilgaamžės ir ekologiškos. Ypač originaliai atrodo jomis išdekoruotos tapetuotos arba dažytos svetainės sienos.
Vis labiau populiarėja ir dekoratyvinis sienų tinkavimas. Tokia apdaila puošia ne tik gyvenamųjų namų fasadus ar visuomeninių erdvių interjerą, tačiau atkeliauja ir į būstus. Dekoratyvinis tinkas pakeičia tapetus ar įprastus sienų dažus ir suteikia interjerui originalumo. Be to jis puikiai tinka drėgnose patalpose, yra gana atsparus smūgiams, turi didelį spalvų ir faktūrų pasirinkimą.
Drėgnoms patalpoms, kuriose kaupiasi pelėsis itin tinka kamštinė sienų danga. Ji nesugeria drėgmės, nepelija ir nepūva. Kamštinė danga dažniausiai prekybos vietose parduodama plytelių pavidalu arba vyniojama. Kadangi, tai natūrali ir ekologiška danga, ji neturi didelio spalvų pasirinkimo. Vyrauja žemės spalvos – ruda, gelsva, dažnai pasitaiko nedidelių ryškesnių akcentų.
Parašykite komentarą