Kaip įrengti biuro poilsio zoną?

Autorius:

publikuota:
baldai

Naujausios kartos verslo centrai – tai ne tik darbo vietos darbuotojams. Šiuolaikiniuose biuruose siekiama sukurti kūrybišką, draugišką aplinką darbuotojams, todėl poilsio zona yra neatsiejama biuro dalis. Visiškai atsisakoma atskirų erdvių, masyvių standartinių baldų, dažniau pasitelkiami modernūs sprendimai. Todėl kai kurios kompanijos pamažu atsisako nuolatinės darbuotojo darbo vietos, suteikiant galimybę darbuotojui kaskart keisti savo darbo vietą.

Įrengiant biuro patalpų darbo ir poilsio zonas reikėtų pasitelkti šios srities profesionalus. Taip pat nereikėtų bijoti lanksčių linijų, kurios suteikia laisvės pojūtį ir simbolizuoja atvirumą. Jeigu leidžia kompanijos vizualinis identitetas, poilsio zonoje nevengti spalvų. Tokioje aplinkoje kur kas maloniau tiek bendrauti, tiek užkandžiauti ar gerti kavą.

Kavos zona, minkštasuoliai suteikia galimybę bet kuriuo metu pasitraukti nuo savo darbo vietos ir pailsėti, nepaliekant biuro patalpos. Tam pritaikyti pusiau uždari baldai suteikia privatumo poilsiaujančiam, o tuo pačiu netrukdo dirbantiesiems. Poilsio zonos gali būti įrengiamos ir atskiroje patalpoje, kurioje gali būti stalo futbolas ar biliardo stalas. Kadangi šie žaidimai sukelia pernelyg daug triukšmo, todėl jie įrengiami patalpose, atokiau nuo darbo vietų.

Kažkada vadinamuosius ateities biurus, jau turime ir mes. Galime matyti, kad biurai tikrai sparčiai evoliucionuoja, kai kuriuose įrengiamos netgi miego kapsulės. Jose darbuotojai gali darbo metu ištiesti kojas ir pailsėti. Tačiau tam ryžtasi tikrai ne visos kompanijos. Tai labiau būdinga inertiškoms įmonėms, kurios yra pasiruošusios ir atviros naujovėms.

Poilsio zonos gali būti išnaudojamos ir pasitarimams, ir bendram kūrybiniam darbui, todėl jos turi būti patrauklios ir patogios. Minkštasuoliai, pagalvėlės bei kitos detalės suteikia jaukumo, todėl žmogus žymiai greičiau atsipalaiduoja ir atgauna jėgas. Pastebima, kad poilsio zonos biure turi teigiamą įtaką darbui ilgalaikiu periodu.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *