Ekonomiškas vandens šildymo būdas

Autorius:

publikuota: ,

Mažos būsto išlaikymo sąskaitos yra prioritetas ne tik perkantiems naujus butus ar namus. Energijos kainoms nuolant kylant, žmogus priverstas ieškoti būdų kaip sumažinti suvartojamos elektros energijos, dujų ar kietojo kuro išlaidas šildymui ir karštam vandeniui ruošti.

Kokią šildymo sistema benaudotumėte, be vandens boilerio neišsiversite. Vidutiniškai boileriai tarnauja apie 10 ir daugiau metų. Dažniausiai juos keisti reikia dėl kalkėto arba geležingo vandens kuris padengia boilerio vidines sieneles ir kaitinimo elementą. Viskas priklauso nuo to kokį vandenį naudojate. Vandens pašildymui žmonės renkasi skirtingas sistemas. Kokios jų ekonomiškiausios ir populiariausios šiuo metu?

Vandens sistema su šildymo siurbliu

Vienas dažniausių šiuo metu instaliuojamų sistemų yra namo apšildymas naudojant šilumos siurblį oras-vanduo. Šis šildymo būdas yra vienas ekonomiškiausių, nors jo pirminės įrengimo sąnaudos yra didelės. Šilumos siurbliai kainuoja nuo 5 tūkstančių eurų, kai įrenginėjama sistema visam namui. Vien tik vandens pašildymui boileryje šilumos siurblius naudoja labai retai nes tai neapsimoka iš ekonominės pusės. Pasirinkus šį vandens šildymo būdą patogus nes karštas vandui buities reikmėms ir prausimuisi yra tiekiamas nuolatos. Įrenginys prijungiamas prie elektros tinklo, jei žiemos metu nepakanka paimti šilumos iš oro, kompensuojama šildant elektra. Vasaros metu režimas perjungiamas vien tik šildyti vandenį boileryje. Kad ir koks ekonomiškas tai būtų vandens šildymas, niekas neprilygsta šilumos gavimui pasitelkiant saulės kolektorius.

Šildymas nuo saulės kolektoriaus

Tas pats funkcionalumas ir patogumas tik daugiau ekologijos ir nulinės sąskaitos nuo pavasario iki rudens. Šildymas paimant saulės teikiamą energiją visuomet buvo inovatyvus tačiau ne visiems žmonėms prieinamas dėl šios sistemos įrengimų kainos. Naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius šiuo metu yra ypač madinga nes ji yra pati ekonomiškiausia. Palaipsniui atėjusi iš vakarų Europos šalių kuriose per metus būna daug saulėtų dienų. Nors Lietuvoje jų tiek ir nebūna, taupieji mūsų tautiečiai greitai apskaičiavo, kad tokias vandens šildymo sistemas namuose turėti verta. Ir visiškai nesvarbu, kad rudenį ir žiemą reikia kitos alternatyvos. Retas kuris savo namuose turi tik vieną šildymo būdą, ieškant pigiausių būdų pasitelkiami kombinuotos sistemos, net jeigu jų atsiperkamumas trunka 5 ir daugiau metų.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *