Čerpių dengimas savarankiškai: patarimai

Autorius:

publikuota: ,

stogas

Stogo dengimas yra kur kas sudėtingesnis darbas nei galėjote pagalvoti. Galbūt todėl jis dažniausiai paliekamas profesionalams, kurie puikiai išmano visas detales ir gali garantuoti, jog stogas uždengtas tvarkingai, teisingai ir neliks jokių nesklandumų, kurie galėtų papildomai kelti problemas.

Visgi, kartais žmonės nusprendžia, kad patys gali sėkmingai užsidengti stogą. Štai čerpių dengimas tikrai yra kur kas sudėtingesnis nei kad skardos, tačiau kadangi internete galima rasti daug naudingos info, žmonės tiki, kad jiems pavyks patiems susitvarkyti su visais

Nesklandumais. Tačiau ar tikrai?

Visada verta kartą investuoti daugiau ir pasikliauti profesionalais. Tačiau jeigu tikite, kad galite išsiverst ir be jų – tokiu atveju pateikiame kelis paprastus patarimus, kurie padės stogą uždengti kiek paprasčiau.

  • Pasirinkus netinkamą apsauginę plėvelę galite sukelti labai daug problemų. Paprasčiausiai vėliau teks keisti visą stogo dangą, kad būtų galima pakeisti plėvelę. Laiko daug, tad geriau iškart pasitarkite su profesionalais.
  • Jeigu naudosite netinkamai išdžiovintą medieną – ilgainiui jūsų stogo konstrukcija pradės judėti. Tuomet čerpių dengimas visiškai praras savo vertę, kadangi paprasčiausiai jos gali pradėti kristi nuo stogo.
  • Galvodami apie stogo projektą pagalvokite ir apie klimatą, kuriame gyvenate. Net ir Lietuvoje jis gali labai skirtis. Nuo rytų, kur sausiau, iki vakarų, kur vyrauja jūrinis klimatas.
  • Būtinai apgalvokite apie stogo apšiltinimą. Jau geriau iškart, kad viskuo būtų tinkamai pasirūpinta ir kad paskui nereikėtų perdaryti arba skųstis peršalimu.
  • Būtinai galvodami apie projektą nepamirškite įvertinti kokie lietvamzdžiai bus naudojami, kaip apkalamas kaminas ir panašiai. Kuo anksčiau viską apgalvosite – tuo tikresnis galite būti, kad viskas bus savo vietoje.
  • Prastos priemonės ir prasta stogo danga taip pat gana dažnai pasitaikanti problema. Štai čerpių dengimas yra vienas populiariausių pasirinkimų, kadangi čerpės ilgai tarnauja, puikiai atrodo. Tačiau deja, visada galima įsigyti ir nekokybiškas čerpes. To išvengti galima pasitarus su profesionalais, kurie padės rasti pačias geriausias.

Kuo daugiau žinosite – tuo sėkmingiau išvengsite problemų, kurias gali sukelti netinkamas stogo dengimas. Žinoma, geriausia darbus palikti tiems, kurie kiekvieną dieną užsiima šio tipo veikla todėl gali garantuoti aukščiausios kokybės paslaugas už priimtiną kainą.

 


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *