Nuo senų laikų joks būstas nebuvo įsivaizduojamas be sienas, o vėliau ir grindis puošiančio kilimo. Ši injero detalė tokia svarbi apjungti erdves, sukurti jaukumo įspūdį, net atlikti vieną iš pagrindinių funkcijų ir šildyti. Senais viduramžių laikais Europoje šios interjero detalės buvo neatsiejamos nuo karalių bei bažnyčių. Katedrose didžiuliai kilimai buvo tiesiami priešais pagrindinį altorių. Niekas negalėdavo užlipti ant kilimo be karaliaus leidimo. Istorijos faktai byloja, kad garsusis Liudvikas XIII, dar būdamas septynerių metų ir priimdamas garbų svečią iš Turkijos, atidžiai stebėjo, jog jis neužliptų net ant kilimo kraštelio. Beveik visi jie būdavo stačiakampiai. Apvalūs kilimai išpopuliarėjo tik vėliau.
Taigi pirmaisiais septyniolikto amžiaus metais Prancūzijos sostinėje buvo atidaryta pirmoji kilimų dirbtuvė. Tuo metu šventų knygų iliustratorius Pjeras Dupontas (Pierre Dupont) pradėjo kurti kilimus turkiškais motyvais. Žinoma, užsakymai buvo tik iš karaliaus pusės. O tuo tarpu XV-ajame amžiuje buvo leidžiamos milžiniškos pinigų sumos vien tam, jog kuo daugiau kilimų iš Persijos būtų importuota į Prancūziją. Dėl šių priežasčių buvo ir pasipiktinimo, nes karališkas iždas turėjo labai didelių finansinių sunkumų. Istorijos faktai byloja, jog vien karaliui Liudvikui XIV buvo surišti net 92 kilimai. Kitos Europos šalys irgi neatsiliko. Prancūzijos kaimyninės šalys Anglija bei Ispanija taip pat XVII amžiuje gamyklose pradėjo gaminti kilimus. Tik tuomet, kai iširo Burbonų (Bourbon) dinastija (o tai nutiko 1859–1860 m. per Italijos suvienijimą) kilimai galiausiai tapo prieinami visiems žmonėms.
Dabar atrodo viskas taip paprasta – reikia kilimo, skubame atsidaryti interneto naršyklę, susirasti norimo dizaino kilimą ir jį iš karto galime užsisakyti. Spalvų bei formų koloritas gali pasirodyti tikrai beribis. Bet visgi apvalus kilimas taip greitai neišpopuliarėjo kaip stačiakampiai ir klasikinės bei ramios spalvos visada yra populiaresnės už ryškias, pietietiškas spalvas. Visgi džiugu, kad lietuviai irgi nebijo eksperimentuoti. Akcentiniai apvalūs kilimai gali būti ne tik puiki kambario puošmena, bet ir tikrų tikriausias traukos objektas, ant kurio norisi prisėsti ar net prigulti. Rankų darbo kilimai kaip buvo itin vertinami nuo pat pirmų gamybos dienų, tai ir išliko iki šių dienų.
Parašykite komentarą