3 perspektyviausiosios Lietuvos E. sporto komandos

Autorius:

publikuota:

Šaltinis: https://pixabay.com/photos/magician-illusionist-fantasy-4586454/

Lietuva turi ilgą konkurencinių žaidimų istoriją, siekiančią ankstyvuosius kompiuterinių žaidimų laikus. Pirmoji Lietuvos e. sporto komanda buvo suburta devyniasdešimtmetį., ir nuo to laiko šalyje išaugo daug pasaulinio lygio žaidėjų. 

Nepaisant COVID-19, e. sportas parodė gebėjimą lengvai prisitaikyti, ko nesugebėjo padaryti lauko sportas. Į tai atkreipė dėmesį visa likusi sporto pramonė. Sporto gerbėjai, ieškantys, kuo pasidžiaugti, pradėjo domėtis e. sporto veiksmais. Visų sporto šakų televizijos tinklai, likę be programų, pradėjo atrasti e. sporto galimybes. Pramonės vertinimais, nuo koronaviruso protrūkio e. sporto paklausa išaugo 300 proc. Šis kultūros pokytis akivaizdus ir internetiniuose sporto lažybų punktuose. Dauguma šių lažybų svetainių savo tinklalapiuose jau siūlė specialią vietą e. sporto lažyboms. E. sporto statymų galime rasti net ir šioje svetainėje. Turbūt jūs jau esate girdėję apie ją, didelis žaidimų pasirinkimas ir lengvas prisiregistravimas. Tačiau ši svetaine taip pat siūlo e. sporto ir įprasto sporto statymai. Turėdami tiek daug sporto šakų lentynoje, šie lažybų namai padidino lažybų už e. sportą kartelę, padidindami siūlomas lažybų linijas dėl vaizdo žaidimų ir suteikdami e. sportui svarbią vietą savo išskleidžiamajame meniu. 

Geriausias e. sporto varžybų teikėjas Lietuvoje yra Žaismo DNR. Šis aistringų žaidėjų, žaidimų kūrėjų, žurnalistų ir e. sporto entuziastų susivienijimas susibūrė 2015 m. ir surengė pirmąjį e. sporto renginį šalyje. Nuo tos dienos jie išsivystė į visavertę žaidimų agentūrą. Jie ne tik organizuoja turnyrus, bet ir siekia, kad „Žaismo DNR” tikslas būtų plėtoti e sportą visoje šalyje. 

BC Žalgiris

Garsioji Lietuvos krepšinio komanda, kuriai nereikia jokio pristatymo, yra laimėjusi 20 Lietuvos čempionatų, penkis Sovietų Sąjungos čempionatus, vieną Europos čempionatą ir nuo pat įkūrimo 1993 m. kiekvieną sezoną patekdavo į Lietuvos krepšinio lygos finalą. Tačiau 2018 m. Lietuvos krepšinio klubas „Žalgiris”, vienas seniausių aukščiausio lygio Europos lygoje rungtyniaujančių krepšinio klubų, nusprendė žengti į elektroninio sporto pasaulį. BC „Žalgiris” bendradarbiavo su Baltijos šalių esporto organizacijomis „Gameplay DNA” ir „Baltic Elite”, kad sudarytų sąrašus varžytis „League of Legends” (LoL), „Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) ir Hearthstone. Jie buvo pirmoji profesionalaus sporto komanda, pateikusi savo komandą Hearthstone varžyboms. 

CS:GO Teams Challenge laimėtojai: „Svilinam“

Neseniai baigėsi CS:GO Teams Challenge – pirmasis Lietuvoje mokyklų e. sporto „CS:GO Teams Challenge“. Jame triumfavo Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos komanda „Svilinam”. Nuo šiol ji galės vadintis stipriausia CS:GO e sporto mokykla Lietuvoje. Atsižvelgiant į varžybų lygį, tai buvo išties puikus pasiekimas. Visos iššūkyje dalyvavusios komandos pademonstravo išskirtinius įgūdžius ir sportinį meistriškumą. Tačiau galiausiai nugalėtojas galėjo būti tik vienas.

Iron Wolves

Po ilgos pertraukos „Geležiniai vilkai“ (Iron Wolves) sugrįžta ir yra geresni nei bet kada anksčiau. Prie komandos prisijungus ChosenOne į TOP poziciją ir Nemky į ADC, komanda yra pasirengusi priimti bet kokį iššūkį. Jie taip pat susivienijo su Topo centru ir „Red Bull“, kad sukurtų daug puikaus turinio savo žiūrovams ir gerbėjams. Taigi būtinai atkreipkite į juos dėmesį, nes jie neabejotinai sukels šurmulį Europos Masters scenoje.

Turėdama stiprią vietinę sceną ir augantį talentingų žaidėjų skaičių, Lietuva gali tapti svarbia jėga e. sporto pasaulyje. Taigi, jei ieškote šalies, į kurią reikėtų atkreipti dėmesį konkurencinių žaidimų scenoje, būtinai stebėkite Lietuvą.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *