Buhalterine apskaita kaina: geriau laisvai samdomi buhalteriai?

Autorius:

publikuota:

buhalterine apskaita kaina

Nesvarbu, apie kokią verslo sritį bekalbėtume, finansinio klausimo apeiti nepavyks. Verslo pasaulio atstovų diskusijose nuolat kalbama apie pelną, išlaidas, pajamas, mokesčius ir panašias sąvokas, kurias vienija buhaterinės apskaitos terminas. Buhalterines paslaugas teikiantys asmenys praleidžia visą darbo dieną „žaisdami“ su skaičiukais. Minėtas „žaidimas“ tiesiogiai susijęs su sėkminga įmonės veikla: ar žinojote, jog viena iš priežasčių, dėl kurių žlunga smulkieji verslininkai nesulaukę net 2 veiklos metų – aplaidžiai tvarkoma buhalterija. Dėl šios priežasties gąsdinti turėtų ne buhalterine apskaita kaina, tačiau aplaidus šios atlikimas. Neretai pastarąjį lemia bandymas susitvarkyti savarankiškai, nors dažniausiai nei vadovas, nei kiti įmonės darbuotojai neturi reikiamos kompetecijos buhalterijos srityje. Bene svarbiausia, ką turi padaryti įmonės direktorius yra nuspręsti, kokiu principu bus tvarkoma buhalterija. Galimi du variantai. Vienu atveju buhalteris turi pastovų etatą įmonėje, kitu – konkrečios buhalterinės apskaitos užduoties atlikimui samdomas buhalterinių paslaugų bendrovės atstovas ar individualiai šia veikla besiverčiantis profesionalas.Šio straipsnio tikslas yra padėti nuspręsti, kuris variantas konkrečiu atveju gali būti geresnis sprendimas. Pasufleruosime, jog nuo to priklauso ir klausimas „buhalterine apskaita kaina“.

Tuo atveju, kai kalbama apie dideles įmones, svarstyti šios temos nereikėtų. Didelis skaičius nuolat vykdomų buhalterinių operacijų lemia, jog nuolat įmonėje pilnu etatu besidarbuojantis buhalteris yra būtinas. Kai kuriais atvejais vienoje įmonėje dirba keli buhalteriai, už kurių veiklą yra atsakingas vyriausiasis buhalteris. Šio klausimo svarstymas aktualesnis nedidelėms įmonėms, kurių atveju buhalterine apskaita kaina patrauklesnė neretai yra samdant buhalterį iš šalies, atliekantį tuo metu aktualius apskaitos darbus.  Būtent šiai verslininkų grupei reikėtų pasidomėti, kuo naudingesnis gali būti laisvai samdomas buhalteris, atvykstantis tik atsiradus konkretiems apskaitos darbams.

Atlygis už konkrečiai suteiktas paslaugas. Pastovus buhalterio etatas įmonėje susijęs su pastoviai mokamu mėnesiniu atlygiu darbuotojui, nepriklausomai nuo tą laikotarpį tekusio darbo krūvio. Žinant, jog smulkiojo verslo atveju ne kasdien būna marios darbų, kai kuriais atvejas toks variantas gali būti net nuostolingas. Vadovas turėtų įvertinti galimybę pasinaudoti buhalterinės apskaitos įmonės ar laisvai samdomo buhalterio paslaugomis tada, kai atsiranda konkretūs apskaitos darbai.

Galimybė nesukti galvos dėl buhalterio darbo vietos įrengimo. Kad ir koks profesionalus, sąžiningas bei savo darbą mylintis buhalteris bebūtų, šiam neužteks į rankas paduoti pieštuko ir tikėtis gerų rezultatų. Reikia pasirūpinti tam tikrais daiktais (pradedant darbo kabinetu ir baigiant atitinkama programine įranga), reikalingas šios funkcijos atlikimui. Pagrindiniai daiktai gal ir kainuoja ne kalnus pinigų, tačiau įvertinus mėnesinį atlyginimą, buhalterine apskaita kaina pasidaro gana prabangi paslauga. Naudojantis samdomų buhalterių paslaugomis, šie rūpesčiai bei finansinė našta nuo pečių atkrenta.

Geriausio pasiūlymo kokybės ir kainos atžvilgiu pasirinkimas. Atleisti pastoviai įmoneje dirbantį buhalterį yra gana sudėtinga, nepaisant to, jog ir nesate patenkintas jo darbu. Laisvai samdomas buhalteris gali būti pasirenkamas (ir keičiamas) atsižvelgiant į pageidaujamą kainą  bei kokybę.

 


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *