Krokų sodinimas

Autorius:

publikuota:

krokai

Krokai – pirmieji pavasario šaukliai. Jie pasirodo tada, kai po žiemos būname išsiilgę spalvų ir gaivos. Tačiau, kad šios nuostabios gėlės laiku pražystų ir džiugintų mus ankstyvą pavasarį, tuo reikia pasirūpinti jau rudenį.

Kada ir kaip sodinti krokus

Krokus sodinti galima jau rugsėjį, bet tikrai nieko nenutiks, jei pasodinsite ir vėlai rudenį. Šias gėles, kaip ir kitus svogūninius augalus, reikia sodinti trijų svogūnėlių, tai yra 3 – 5 cm gylyje. Vejoje reikėtų nuimti velėną. Iškasti duobelę ir į ją įdėti svogūnėlį. Būtinai atidžiai pažiūrėkite, kad bukasis galas, kur formuosis šaknys, žiūrėtų žemyn. Duobutę uždenkite ta pačia velėna. Darbas labai greitas ir labai paprastas, o vaizdas pavasarį laukia įspūdingas.

Kadangi krokų veislių išvesta išties nemažai, vaiskiais šių gėlių žiedais galima džiaugtis ne tik pavasarį, bet ir rudenį. Šiuo laikotarpiu žydintys krokai sodinami liepos pabaigoje, rugpjūčio pradžioje. Sodinimo principas išlieka toks pats, kaip ir žydinčių pavasarį.

Krokai vienoje vietoje auga apie 3 – 4 metus. Tada gumbasvogūnius reikėtų iškasti, nes ilgiau augdami toje pačioje vietoje, krokai pradeda smulkėti. Jei norite augalus greičiau padauginti, iškaskite kasmet. Praktiškai kiekvienas didelis gumbasvogūnis išaugina du, rečiau – tris keturis svogūnėlius ir 50 ar net visą 100 „vaikučių“. Prieš sodinimą žemė įdirbama 15 – 20 cm gyliu. Rūpestingai išrenkami daugiamečių piktžolių šakniastiebiai. Dirva patręšiama pūdiniu (20 kg/1 kv. m) ir mineralinėmis kompleksinėmis trąšomis (100 g/1 kv. m – N:P:K 1:2:1,5). Tokio trąšų kiekio užteks visam krokų augimo laikotarpiui – 3 – 4 metams.

Jei neturite ūpo „žaisti“ su svogūnėliais, krokų galite pasisėti iš sėklų. Rekomenduojamas sėjos laikas – ruduo. Tačiau reikėtų įsidėmėti, jog šiuo būdu dauginti krokai pražysta tik po trejų, ar net ketverių metų.

 


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *