Lakas yra skaidri, kieta, apsauginė danga arba plėvelė, pirmiausia naudojama medienos apdailai ir kitoms medžiagoms. Įvairios lako rūšys tradiciškai yra džiovinimo aliejaus, dervos ir skiediklio derinys. Lakas yra apdaila ir apsauginė plėvelė, kuri paprastai siejama su mediena, bet gali būti naudojama ir kitoms medžiagoms. Nors lakas gali būti naudojamas kaip dažų apsauga ir estetika, jis prasiskverbs į medieną ir sudarys apsauginę plėvelę ant paviršiaus.
Dėl tam tikrų savybių lakas yra svarbus medienai, siekiant prailginti medienos tarnavimo laiką. Lakas apsaugo medieną nuo medienos susitraukimo, plėtimosi, dilimo ir pluošto erozijos, o dėl žalingo gyvų organizmų, tokių kaip grybai, bakterijos ir vabzdžiai, poveikio medieną būtina apsaugoti. Lako savybės suteikia atsparumo išoriniams veiksniams, suteikia medienai spalvos, išryškina jos poras, suteikia medienai estetinį vaizdą, apsaugantį medieną ir pailginant jos tarnavimo laiką.
Dažniausiai naudojamos lako rūšys:
- Spiritinis lakas.
- Akrilo spalvotas lakas.
- Išorinis lakas.
- Poliuretano lakas.
- Jachtos lakas.
- Aliejinis lakas.
- Alkidinis lakas.
Prieš pradėdami lakuoti bet kokios medžiagos paviršių, įsitikinkite, kad paviršius yra gerai paruoštas; lakas paryškina, o ne paslepia žymes, nepageidaujamas dėmes ir nelygumus. Lakas taip pat yra jo gruntas ir apatinis sluoksnis, nors kai kuriais atvejais geriau dengti pirmą ploną sluoksnį su maždaug 10% vaitspiritu ir vandeniu, kai naudojami vandens pagrindo lakai. Tai ypač aktualu, jei naudojame poliuretano laką. Užtepus pirmąjį sluoksnį ir išdžiūvus, jį reikia lengvai patrinti, o tada užtepti antrą sluoksnį. Dulkės ir lakas nesimaišo, nes visas šlifavimas prieš dengiant laką neišvengiamai sukurs daug dulkių. Jei lakuosite dulkėtoje aplinkoje, jis prilips prie džiūstančio lako ir gali sugadinti apdailą. Jei atsiranda ši problema, turėsite ją švelniai nušlifuoti smulkiagrūdžiu popieriumi ir užtepti kitą sluoksnį.
Parašykite komentarą