Medinės žaliuzės pasmerktos būti populiariomis

Autorius:

publikuota: ,

.  

Žmogus visada gręžiasi į gamtą, į natūralumą, į tikrumą. Jei pats negali gyventi gamtoje, tai bent dalelę gamtos bando parsinešti į namus.  Todėl neretai žmonės nori natūralių medinių  grindų, natūralaus medžio durų ir medinių baldų. O lietuvaičiai, apskritai, turi išskirtinį santykį su medžiu. Dar pagonybės laikais užsimezgęs lietuvio ir medžio ryšys yra perduodamas iš kartos į kartą. Neretai išskirtiniam natūralaus medžio baldeliui mūsų tautiečiai nepagaili net sunkiai sukauptų santaupų. O kaip pagailėsi, juk taip į namus atsineši dalelę tikro medžio, kuris taip artimas žmogui: juk jis, visai  kaip ir žmogus, auga, gyvena ir miršta.

Todėl tikrai nekeista, kad jau metai iš metų medinės žaliuzės ne tik vilioja mūsų tautiečius, tačiau ir atsiduria jų namuose. Jos ne tik harmoningai įsilieja į aplinką bei papildo bet kokio kambario interjerą, priduodamos jam jaukumo, natūralumo, bet ir atliepia mūsų tautiečių poreikį turėti namuose bent dalelę gamtos.

Medinės žaliuzės atsirado XIX amžiaus pabaigoje ir XX amžiaus pradžioje. Iš pradžių jos buvo naudojamos biuruose  ir pasitvirtino kaip labai funkcionalus sprendimas. Tokios žaliuzės praktiškai neįkaista nuo saulės spindulių, sukuria gerą triukšmo izoliaciją bei atpalaiduojančią atmosferą ir, žinoma, tiesiog džiugina akį. Pakreipimo funkcijos pagalba galima nesunkiai reguliuoti šviesos srauto sklidimo po patalpą kryptį.  Reikia paminėti, kad  vienas iš medinių žaliuzių privalumu – jos neišskiria jokių kenksmingų medžiagų. Jos gaminamos iš specialių medienos rūšių arba štampuotų medienos pluoštų, kurie gamybos eigoje yra nupoliruojami ir padengiami apsauginiu sluoksniu. Tokių žaliuzių paletė šiai dienai  yra labai gausi: ir daug skirtingų tekstūrų ir gausybė spalvų.  

Medinės žaliuzės ne tik suteikia kambariui elegancijos ir stilingumo, jos taip pat užtikrina ir privatumą. O tai reiškia, kad atitinkamai jas pakreipus, iš kambario galima matyti, kas vyksta lauke, tačiau įkyrūs ar smalsaujantys kaimynai, negali matyti kas vyksta viduje.

Beje,  medinės žaliuzės puikia dera su dieninėmis užuolaidomis. Šiuo duetu galima išgauti puikią sinergiją ir sukurti savitą išskirtinį namų stilių.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *