Nesvarbu, ar planuojate renovuoti namą prieš persikraustydami į jį, ar ruošiatės pertvarkyti savo dabartinį būstą, puikiai žinome, kad būsto remonto biudžeto sudarymas gali būti sudėtingas procesas. Pirmiausia turite nustatyti, ko jums iš tikrųjų reikia, o ne ko tiesiog norite. Tuomet turite išsiaiškinti, kaip apskritai finansuosite visą būsto remontą. Kai žinosite, ką norėsite pasiekti ir kiek lėšų turėsite skirti būsto renovacijai (ir iš kur tos lėšos bus gautos), galėsite priimti optimalesnius sprendimus dėl būsto apdailos, baldų, buitinės technikos ir kitų renovacijos elementų.
Reikėtų atminti, kad dauguma būsto renovacijos darbų galiausiai kainuoja brangiau, nei buvo manyta iš pradžių, todėl būtina turėti atsarginį biudžetą, skirtą nenumatytiems atvejams. Tai ypač aktualu, jei planuojate griauti sienas ir atlikti struktūrinius pakeitimus, nes šie projektai dažnai baigiasi nepageidaujamais netikėtumais (pvz., vandens žala, pelėsis arba elektros instaliacijos problemos). Daugeliui būstų savininkų taip pat gali rūpėti, kaip sumažinti išlaidas ir sutaupyti pinigų nepakenkiant būsto remonto kokybei. Taigi, sudarėme jums išsamų būsto remontui skirtų patarimų sąrašą, kuris turėtų palengvinti jūsų laukiančius darbus.
Nustatykite renovacijos prioritetus ir savo poreikius
Būsto remonto priežastis tikriausiai yra susijusi su tuo, jog jūsų netenkina dabartinė gyvenimo kokybė ir komforto lygis. Galbūt jaučiate poreikį turėti daugiau erdvės, o gal tiesiog norite atnaujinti savo vonios kambarį. Kad ir kokia būtų būsto remonto priežastis, būtinai užsirašykite ir susidėliokite prioritetus visiems savo būsto renovacijos tikslams. Pavyzdžiui, didesnė virtuvės sala gali būti jūsų prioritetų sąrašo viršuje, o atnaujinta buitinė technika gali būti žemesnėje poreikių sąrašo vietoje. Atsižvelkite į savo nustatytus tikslus ir venkite, kad mažesni projektai, kurie gali luktelėti, atsidurtų priekyje.
Įvertinkite kiekvieno renovacijos projekto sąnaudų ir vertės santykį
Planuojate ateityje parduoti savo būstą? Rinkdamiesi būsto atnaujinimo projektus pirmiausia atsižvelkite į investicijų grąžą. Juk nėra jokios priežasties skirti 20 000 eurų virtuvės atnaujinimui, jei būstas dėl to nebus parduotas už reikšmingai didesnę kainą, nei sumokėjote iš pradžių. Kai nustatysite savo būsto remonto prioritetus, įvertinkite kiekvieno projekto sąnaudų ir vertės santykį. Tai turėtų padėti suprasti, kuriems projektams verta skirti lėšų, o kuriems – ne. Pavyzdžiui, galbūt bus daug išmintingiau investuoti į naujas didele apsauga pasižyminčias garažo duris, nei į prabangų svetainės komplektą. Žinodami, kiek kainuoja skirtingi renovacijos darbai ir įvertindami gaunamą vertę, galėsite lengviau priimti teisingus ir ekonomiškus sprendimus.
Nuspręskite, kaip finansuosite būsto remontą
Dabar laukia sunkiausia dalis – nuspręsti, kaip tiksliai finansuosite būsto remonto darbus. Pirmiausia pažvelkite į savo dabartinius finansus. Ar turite pakankamai grynųjų pinigų, kad galėtumėte padengti remonto išlaidas? Jei taip, puiku! Tačiau, jei atsakymas yra neigiamas, būsto remontui reikės pasiskolinti. Jei neturite artimųjų, galinčių jums paskolinti reikalingą pinigų sumą, galima pasinaudoti būsto remonto paskola, kuri pasižymi nedidelėmis palūkanomis ir gali būti suteikta internetu. Jei jūsų asmeninis kredito reitingas yra pakankamai aukštas, tuomet galite tikėtis sulaukti ir labai palankių paskolos sąlygų, sumažinančių bendrąsias paskolai tenkančias išlaidas. Tačiau prieš nuspręsdami, kuria būsto remonto paskola norėsite pasinaudoti, atidžiai palyginkite skirtingus paskolų pasiūlymus, nes jūsų pagrindinė užduotis yra kuo daugiau sutaupyti.
SVARBU: daugiau apie būsto remonto paskolas galima rasti https://www.saldo.com/lt-lt/paskolos/busto-remonto-paskola/
Pakalbėkite su tais, kurie jau atliko panašų remontą
Aptarkite savo renovacijos projektą su žmogumi, kuris jį jau atliko. Be to, kad gausite žinių ir naudingų patarimų, kaip sėkmingai užbaigti būsto remonto darbus, taip pat galite sužinoti, kaip sumažinti remontui tenkančias išlaidas ir tinkamai suformuoti tam tikrų renovacijos projektų biudžetą. Pavyzdžiui, kas nors, kas jau yra remontavęs vonios kambarį, galėtų jums patarti, kur rasti gerų santechnikos ir vonios įrangos reikmenų pasiūlymų. Taip pat jie gali jums pasakyti ne tik tai, ką jūs turėtumėte daryti, tačiau ir tai, ko turėtumėte vengti, kai yra kalbama apie būsto remontą. Mokydamiesi iš jų klaidų galite sutaupyti nemažai pinigų.
Sudarykite konkrečių poreikių ir tikslų sąrašą vidaus apdailos specialistams
Peržiūrėję savo poreikius ir tikslus, sudarykite aiškų būsto remonto tikslų sąrašą, kurį pateiksite vidaus apdailos specialistams. Taip būsite tikri, kad jums šių paslaugų teikėjų pateiktas pasiūlymas (arba būsto remonto išlaidų sąmata) būtų kuo tikslesnė. Įsitikinkite, kad į jį įtraukti ir pagrindiniai struktūriniai bei kosmetiniai būsto vidaus pakeitimai, pvz., demontavimas, nauji stalviršiai, naujos pagal užsakymą pagamintos virtuvės ir vonios spintelės, sienų ir lubų dažymas, naujų vonios plytelių klojimas ir kt. Būtinai įtraukite ir konkrečius prekės ženklus, kurių produkciją planuojate naudoti. Tokios informacijos pagalba jūsų pasirinkti vidaus apdailos paslaugų teikėjai turėtų galėti pateikti jums daug tikslesnį pasiūlymą.
Gaukite bent trijų paslaugų teikėjų pasiūlymus
Jei planuojate pasitelkti vidaus apdailos paslaugų teikėjus, rekomenduojama gauti bent trijų skirtingų specialistų pasiūlymus. Neretai pasiūlymai labai skiriasi. Jei paslaugų teikėjas yra ypač užimtas, galite būti tikri, kad jo jums pateiktas pasiūlymas pasižymės gerokai didesne kaina. Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į paslaugų teikėjus, kurie pateikia pernelyg gerą pasiūlymą, kurio kaina neatitinka jūsų numatytų darbų ar planuojamų naudoti medžiagų kainos. Pavyzdžiui, jei trys skirtingi vidaus apdailos specialistai teigia, kad jūsų būsto remonto darbai greičiausiai kainuos apytiksliai 20-30 tūkst. eurų, tačiau vienas paslaugų teikėjas sakosi darbus atliksiąs už 10 tūkst. eurų, tai gali būti ženklas, jog toks paslaugų teikėjas jums meluoja arba yra nepatyręs.
Atlikite būsto remontui reikalingų medžiagų paiešką
Planuojant namų remontui skirtą biudžetą, labai svarbu, kad žinotumėte, kiek viskas kainuoja. Rekomenduojama skirti nemažai laiko savo konkrečių renovacijos poreikių tyrimui. Turite atlikti remontui reikalingų medžiagų paiešką – nuo stalviršių ir prietaisų iki vonios kambario praustuvų ir grindų dangos. Visa tai padės jums tiksliau įvertinti būsimas išlaidas.
Jei galite, sumažinkite išlaidas
Tikrai niekuomet nėra blogai mažinti nereikalingas išlaidas – ypač jei jūsų biudžetas yra pakankamai ribotas. Nenorintys daryti kompromisų dėl kokybiškų medžiagų ar vidaus apdailos, gali pasidomėti, kaip įsigyti šiek tiek naudotų ar atnaujintų daiktų. Jūsų pasirinkti vidaus apdailos specialistai taip pat gali turėti įvairių medžiagų, likusių nuo ankstesnių projektų, kurias parduotų žemesne kaina. Kiti būdai, kaip sumažinti būsto remonto išlaidas: apsipirkinėti per vykstančius išpardavimus, dalį darbų (pvz., kambario dažymą) atlikti savo pačių jėgomis ar į pagalbą pasitelkiant draugus ir kt.
Besiruošiant pradėti būsto remonto darbus
Būsto atnaujinimas gali būti daug laiko užimantis procesas, tačiau jis pareikalaus dar daugiau laiko, jei jūs tinkamai neplanuosite būsimų darbų ir neskirsite pakankamo dėmesio savo biudžeto suformavimui. Todėl besiruošiant pradėti būsto remonto darbus, skirkite pakankamai laiko ir pastangų tam, jog pasirinktumėte tinkamiausią finansavimo sprendimą, optimaliai paskirstytumėte biudžetą ir sustyguotumėte visus jūsų būsto remontui aktualius darbus.
Parašykite komentarą