Kaip išsirinkti Jums tinkamus guminius batus

Autorius:

publikuota:

Su guminiais batais kiekvienas iš mūsų yra vienu ar kitu būdu pažįstamas. Šiuolaikiniai dizaineriai guminius batus pavertė gana madingu garderobo elementu, todėl šių batų galima rasti įvairių dizainų. Pavasarį ir rudenį, nutirpus sniegui ar lyjant, vaikai su tokiais batais išeina „užkariauti“ balų, o suaugę, pavyzdžiui, dirbti sodo ar kitų gamtoje atliekamų darbų.

Suaugusiesiems su paprastais guminiais batais patogu dirbti sodo darbus, žvejoti, eiti į mišką grybauti. Tokie batai yra praktiški, nepretenzingi priežiūrai, labai atsparūs dilimui ir patvarūs. Nenuostabu, kad pramonės ir gamybos įmonės juos aktyviai naudoja kaip asmenines apsaugos priemones. Nepaisant to, guma, kaip medžiaga, turi nemažai savybių, į kurias reikia atsižvelgti, bet prie jų grįšime vėliau.

Guminiai batai kaip apsauginė priemonė yra speciali avalynė, skirta apsaugoti nuo vandens, purvo, mechaninių ir cheminių pavojų.

Kam jų reikia? Darbuotojams iš šių sričių: gyvulininkystės ir žemės ūkio, kelių tiesimo, būsto ir komunalinių paslaugų, chemijos pramonės, vandens valymo įrenginių darboviečių. Žinoma, kaip ir bet kuriai specialiai avalynei, jai keliami tam tikri reikalavimai. Remiantis tam tikrais nurodymais reikalavimai tokiems batams gaminti yra tokie: vidutinis tarnavimo laikas turi būti 1 metai, atsparumas vandeniui, be mechaninių pažeidimų, tekstilinis vidinis pamušalas ir padas su grioveliais.

Tai labai logiški reikalavimai, nes pažeidus aulinuko sandarumą, jis netenka prasmės, padas turi gerai sukibti su grindimis, kad būtų išvengta kritimų ir traumų.

Pažvelkime atidžiau į tokių batų savybes ir išsiaiškinkime, kokias savybes turi pati gumos medžiaga.

Guma neįkaista ir tai yra svarbiausia. Renkantis tinkamo dydžio guminius batus atkreipkite dėmesį į tai, kad guminiai batai yra tokio pat dydžio kaip ir įprasti batai, tačiau didžioji dalis jų yra gaminami be pašiltinimo, todėl, norint dėvėti šiltas kojines, geriausia būtų imti vienu dydžiu didesnius nei jūsų įprasta avalynė.

Guminių batų trūkumas galėtų būti nebent medžiagos „nekvėpavimas”. Ši medžiaga nepraleidžia oro, o tai reiškia, kad ilgai avėti tokius batus nebus patogu, o kasdienis ir ilgalaikis avėjimas gali sugadinti sveikų pėdų būklę. Nerekomenduojama jų mūvėti su sintetinėmis kojinėmis.

Šiais laikais tokie batai gaminami ne tik iš gumos, bet dažnai iš EVA ir PVC, kurie yra žymiai lengvesni pagal svorį ir laimi savo gerosiomis savybėmis.

Kokius guminius batus rinktis

Norėdami teisingai pasirinkti, turite nuspręsti, kokiomis sąlygomis avėsite tokius batus ir koks bus metų laikas. Esant žemesnei nei nulinė temperatūra guma nenaudojama, tačiau šiuolaikinius gaminius su šilumos izoliacija galima nešioti iki -15 laipsių. Norint apsisaugoti nuo smūgių, prireiks aulinukų su metaliniu nosies dangteliu. Jei jūsų veikla susijusi su kenksmingais veiksniais, jums reikės rūgštims ir šarmams atsparių batų.

Ir šiek tiek apie tinkamą tokių batų priežiūrą. Nešvarius batus galima skalbti po tekančiu vandeniu. Jų negalima džiovinti ant radiatoriaus ar tiesioginiuose saulės spinduliuose, nes tokiu būdu džiūdami jie gali įtrūkti. Šie batai neturėtų būti lankstomi. Nedėvėkite gaminių kitokioje temperatūroje nei nurodyta aprašyme – tai jums nebus patogu ir gali sugadinti batų kokybę. Daugiau informacijos galite rasti: https://www.atvila.lt/lt/produktai/darbo-pirstines/gumines-pirstines.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *