Akmens masės plytelės – kuo jos skiriasi nuo keraminių plytelių?

Autorius:

publikuota:

Neturint didelio žinių bagažo apie įvairias plytelių rūšis, gali kilti daug klausimų jas renkantis. Ypač tada, kai jos tarpusavyje yra gan panašios ir dažnai lyginamos. Kadangi akmens masės plytelės ir keraminės plytelės labai dažnai yra lyginamos tarpusavyje ir dažnai žmonės jų neskiria, šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime, kuo jos skiriasi viena nuo kitos.

Akmens masės plytelės – universalios

Realiai visos plytelės yra keraminės, tik tam tikra dalis jų vadinama akmens masės plytelėmis. Pastarosios gaminamos iš molio masės, kuris neleidžia sugerti tiek daug vandens, nei įprastoms keraminėms plytelės. Todėl akmens masės plytelės gali būti naudojamos žymiai plačiau, tai yra jos gali būti klojamos tiek vidinėse namo patalpose, tiek išorinėse. Tad jei nesate apsisprendę, kurios rūšies plyteles pasirinkti, visada galite rinktis šias plyteles, nes jos yra universalios.

Paviršius

Dažniausiai akmens masės plytelių paviršius nėra glazuruotas ir jų apdaila būna labai įvairi, tad jas nesunku pritaikyti įvairiuose stiliuose, kurie vyrauja namuose. Keraminės plytelės būna glazuruotos, tad ne visada jas įmanoma pritaikyti. Bet palyginti su akmens masės plytelėmis, jas žymiai lengviau prižiūrėti ir jų klojimas yra žymiai paprastesnis, nes nereikia tiek baimintis, kad ant jų užlašėjusi tam tikra tvirtinimo medžiaga įsigers į ją. Jei taip atsitinka, plėmą nesunku nuvalyti, ko nepasakysi apie akmens masės plyteles. Tad prieš jas klojant vertėtų jas padengti specialia priemone, kuri neleis sugadinti plytelių.

Slidumas

Kaip žinai, keraminės plytelės gali būti žymiai slidesnės, nei kad akmens masės plytelės, tad jei jos yra dedamos vonios kambaryje ir būtent grindų zonoje, visada svarbu atkreipti dėmesį į jų parametrus, kad jos būtų kuo labiau neslidžios. Nes netyčia pabėgus vandeniui galima sulaukti labai skaudžių pasekmių. Tad nors ir akmens masės plytelės gali būti prižiūrėti kiek sunkiau, bet jos gali būti ne tokios slidžios ir jos puikiai tiks vonios kambariui. Renkantis plyteles sienoms, nėra tokios būtinybės kreipti didelį dėmesį į slidumą, nes vargu ar ant tokių plytelių bus įmanoma paslysti.

Kaina

Dažniausiai keraminės plytelės yra šiek tiek pigesnės nei, kad akmens masės plytelės. Tačiau pasižiūrėjus jų universalumą, akivaizdžiai laimi pastarosios. Tad jei ir tektų šiek tiek permokėti, bet galėsite būti tikri, kad akmens masės plytelės puikiai tiks pasirinktam kambariui, nes jos yra universalios ir sunkiai kas galėtų jas pažeisti. Tad vargu ar šiek tiek didesnė kaina gali pralenkti universalumą.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *