Saulės elektrinės įmonėse – inovatyviausi sprendimai

Autorius:

publikuota: ,

Vis daugiau įmonių Lietuvoje prisideda prie tvaraus verslo kūrimo, įrengiamos saulės elektrinės ant įmonių pastatų ar žemės, kurios gamina nemažą metinę švarios elektros energijos dalį.

Neseniai UAB „Biržų duona“ įmonėje įrengta moderni saulės elektrinė gamins apie 30 % elektros energijos, sunaudojamos per metus. Tai 450 kW galingumo jėgainė, išsiskirianti iš kitų tuo, kad jos saulės moduliai reaguoja į saulės judėjimą horizonte ir keičia savo padėtį priklausomai nuo saulės judėjimo. Tai galima įsitikinti savo akimis, kai saulę užstoja debesys, moduliai pradeda „ieškoti“ efektyviausiai saulės energiją galinčio „sugerti“ kampo. Tokia elektrinė net 35 % efektyvesnė už įprastą – nejudančią. Jėgainės veiklos pradžią pažymėjo menininkės Agnės Kišonaitės instaliacija, kuri įtraukta į Gineso rekordų knygą. Instaliacija vaizduoja rugio varpą, kuri yra „Biržų duonos“ veiklos simbolis.

„Antakalnio panorama“ butuose energiją gamins Kuršėnų saulės elektrinės

 Saulės elektrinės kartu su butu – patrauklus būstas, kurį galės įsigyti kiekvienas gyventojas. Vieną iš tokių projektų įgyvendina UAB „Eika“. Jos vystomame „Antakalnio panorama“ projekte, klientai, įsigiję būstą iki rudens, kartu taps ir nutolusios jėgainės bendrasavininkais. Tai dar vienas pirmas inovatyvus sprendimas, įgyvendinamas su saulės energetikos įmone „Saulės grąža“. Kartais žmonės galvoja, kad saulės elektrinės prieinamos tik įsigyjant nuosavą namą, tačiau taip nėra. Kiekvienas gyventojas gali būti nutolusios jėgainės savininku ir prisidėti prie švarios energijos gamybos. „Antakalnio panoramoje“ įsigijus būstą, elektra atkeliaus iš saulės parko, įsikūrusio Kuršėnuose. Didžiausia nauda tokio būsto savininkui, kad elektros kaštai sumažės net 3 kartus, jis taps energetiškai nepriklausomu ir prisidės prie tvarios gyvensenos puoselėjimo.

Saulės elektrinės prieinamos kiekvienam Lietuvos gyventojui

„Saulės grąža“ įkurtas parkas Kuršėnuose taps trečiuoju, veikiančiu Lietuvoje. Jis pradės veikti nuo lapkričio 30 dienos. Virš 250 žmonių iš įvairių Lietuvos miestų jau įsigijo didesnę nei 1 kW jėgainę. Saulės elektrinės šiame parke prieinamos kiekvienam, norinčiam tapti švarios energijos gamintoju. Valstybės teikiama 30 % kompensacija – dar viena paskata įsigyti jėgainę.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *