Perkame čiužinį: į ką atkreipti dėmesį

Autorius:

publikuota:

nebrangūs čiužiniaiMiego meto, kaip atlygio už sėkmingai ir darbingai praleistą dieną, laukiame kone kiekvienas iš mūsų. Atsigulę ant lovos ir „atsijungę“ nuo realybės, pailsime ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai bei sukaupiame reikiamą energijos bagažą sekančios dienos iššūkiams. Kartais, atrodo, esi „nusivaręs kaip šuo“, tačiau tenkas ilgas valandas vartytis bandant užmigti: „techninis“ pasiruošimas, o ne nuovargio laipsnis turi didžiausią įtaką poilsio kokybei. Ramybė, gerai išvėdinta patalpa, komfortiška temperatūra ir tinkamas čiužinys – veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti norint, jog saldūs sapnai taptų ranka pasiekiami. Itin svarbų vaidmenį atlieka paskutinysis komponentas – čiužinys. Net nebrangūs čiužiniai gali tinkamai atlikti savo funkciją, tereikia žinoti, kokiais kriterijais grįsti savo pasirinkimą.

Skelbimų „parduodame baldus“ pilna visur – gatvėse, spaudoje, internete. Didelė pasiūla susijusi su galimybe rasti idealiausiai poreikius atitinkantį variantą už patrauklią kainą, tačiau, kita vertus, tai pareikalauja daugiau laiko paieškoms bei padidina tikimybę nusivilti pirkiniu. Pardavėjo siūlomi nebrangūs čiužiniai gali padėti sutaupyti (tai aktualu kiekvienam iš mūsų, o ypač naujakuriams, atsikėlusiems į tuščią butą), tačiau svarbu atkreipti dėmesį į gaminio techninius parametrus ir nuspręsti, ar šie yra tinkami jūsų atveju.

Kas svarbu perkant čiužinį?

Čiužinio kietumas. Kietas, vidutinio kietumo ar minkštas – tai nuspręsti turime įvertinę ne tik savo ūgį, svorį, sveikatos būklę (itin atidžiai derėtų šį pirkinį rinktis asmenims, turintiems problemų su stuburu) ar miego įpročius, bet ir  konkretaus modelio tinkamumą šį praktiškai išbandžius. Augantiems vaikams bei didesnį antsvorį turintiems žmonėms vienareikšmiškai rekomenduojami kietesni čiužiniai. Gera parduotuvė turėtų ne tik skambiai afišuotis, jog parduodame baldus, bet ir gebėti suteikti kompetentingą konsultaciją konkretaus pirkinio atžvilgiu.

Medžiagos. Čiužiniai gali būti spyruokliniai, putų poliuretano, lateksų ar pagaminti iš mišrių medžiagų. Prieš eidami į parduotuvę, būkite išanalizavę kiekvienos medžiagos ypatybes, jog žinotumėte, kuriai teikiate pirmenybę.

Minkštumo zonos. Priklausomai nuo medžiagų, minkštumo (anatominės) zonos gaunamos spyruokliniame čiužinyje panaudojant nevienodo diametro vielas arba, poliuretano ir lateksiniuose čiužiniuose, suformavus įvairias vertikalias ir horizontalias kiaurymes. Anatominės zonos, išdėstytos pagal kietumą, yra skirtos maksimalaus komforto užtikrinimui – kūno svoris paskirstomas tolygiai, tad stuburas nėra papildomai apkrautas. Šias zonas turi ir nebrangūs čiužiniai, tereikia žinoti, kur pastarųjų ieškoti.

Čiužinys nevaidina svarbaus vaidmens kuriant interjerą, tačiau, kalbant apie sveikatą ir komfortą, yra bene reikšmingiausias baldas. Net nereikia sakyti, jog šio paieškoms derėtų skirti pakankamai laiko bei gerai pagalvoti, ar tai baldams, kuriam reikėtų taupyti.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *