Vartai ir tvoros – įsikūrimo nuosavuose namuose vainikavimas

Autorius:

publikuota: ,

Kalbai pasisukus apie namus, mintyse nejučiom prisimenamas posakis „mano namai – mano tvirtovė“. Didelę įtaką saugumo jausmo užtikrinimui turi psichologiniai faktoriai, tačiau negalima „nurašyti“ ir tiesioginių priemonių tam pasiekti: vartai ir tvoros – vieni to įrankių. Negana to, pastarieji komponentai yra svarbi eksterjero sudedamoji dalis ir svariai prisideda prie estetinio aplinkos „piešinio“ kūrimo.

vartai

Kai kuriose šalyse populiari idėja „gyvenimas be tvoros“, kai namo nuo gatvės niekas neriboja, pas mus toks variantas kol kas nėra prigijęs ir, galima, spėti, niekada netaps norma. Jaukiai įsikūrus namuose, vartai ir tvoros dažnai tampa darbus vainikuojančiu akcentu. Peržvelgus Moderno.lt siūlomą vartų ir tvorų asortimentą, akivaizdu, jog šie komponentai, tinkamai priderinus prie vyraujančio eksterjero stiliaus, gali tapti praeivių dėmesio ir pasigėrėjimo objektu. Slenkantys ar atveriami vartai, metalinės, medinės ar segmentinės tvoros – pasirinkimą grįskite įvertinę praktinius bei estetinius aspektus. Jei abejojate dėl savo turimų kompetencijų šiuo klausimu, rekomenduojama kreiptis į profesionalius projektuotojus, galinčius pasidalinti ilgamete patirtimi.

Be grožio, svarbią vietą užima ir apsauginė tvorų funkcija. Šis aspektas itin svarbus asmenims, auginantiems mažus vaikus ar naminius gyvūnus. Tiek pas vienus, tiek pas kitus yra daug smalsumo ir mažai savisaugos, tad, nepasirūpinus jų saugumu, gali nutikti skaudžios nelaimės. Jei viena pagrindinių priežasčių, dėl ko statoma tvora bei dedami varteliai ir yra minėtų mažųjų gyventojų saugumas, įsitikinkite, jog šie statiniai maksimaliai atliks savo funkciją: tvoroje neturi būti „silpnų vietų“, pro kurias galėtų išlįsti šuniukas, o vartelių užraktas neturėtų būti lengvai įveikiamas vaiko rankytėms.

Savaime suprantama, tvora gali apsaugoti ir nuo nedorų tikslų turinčių žmonių (deja, ne visi dairosi į jūsų namus vien apakinti grožio). Aukšta tvora gali paslėpti jūsų kieme esančius ar pro langus matomus vertingus daiktus bei tapti fizine kliūtimi bandantiems šiuos pasisavinti (jei dar įsigysite šunį bei teritoriją stebėsite vaizdo kameromis – maksimalus saugumas garantuotas!). Pastarosios dėka šiek tiek izoliuojamas iš aplinkos sklindantis triukšmas bei sumažinamas patenkančių teršalų kiekis – galite mėgautis buvimu nuosavuose namuose!

 


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *