Žieminės sėklos ir dirvos paruošimas sėjai: ekspertų rekomendacijos

Autorius:

publikuota:

sėklosJei norite, kad žieminės sėklos užtikrintų gerą ir pelningą derlių, turite ne tik pasirūpinti sveikomis sėklomis, bet ir tinkamai paruošti dirvą. Ekspertai primena, kad būsimas žiemkenčių derlius tiesiogiai priklauso nuo žemdirbių pastangų. Jei dirva nėra paruošta, gerų rezultatų tikėtis neverta, kadangi sumažėja daigumas ir keičiasi sėjos kokybė.

Tinkamas dirvos paruošimas

Ruošiantis žieminių javų sėjimui, paskutinį kartą lauką reikėtų suarti likus bent trims savaitėms iki planuojamos sėjos dienos. Sėjamas laukas turi būti gerai sulygintas, kad nebūtų galimybės vandens užsistovėjimui. Nepamirškite, kad prieš sėją būtina suformuoti tinkamą guoliavietę. Pasirinktos sėklos turi būti dedamos ant kieto pagrindo ir užklojamos tinkamu struktūrinių grumstelių sluoksniu. Kad galėtumėte galvoti apie didelį derlių, dirvą turite išpurenti vienodu gyliu. Primename, kad šalia sėklų turi likti kuo mažiau augalų liekanų. Kad užtikrintumėte daigų stiprumą, dirvos lauką reikia patręšti aukštos kokybės trąšomis (geriausia – kompleksinėmis). Rinkitės trąšas, kurių sudėtyje nėra daug azoto.

Tolygus sėklų paskirstymas ir tinkamai parinktas gylis

Nepamirškite, kad derliaus kokybei įtakos turi ir tinkamai parinktas augalų skaičius viename plote. Kitaip sakant, turite stengtis kuo tolygiau paskirstyti sėklas dirvos plote. Svarbus sėjos kokybės veiksnys – tinkamai parinktas sėjos gylis. Ekspertai teigia, kad žieminiams kviečiams ir kvietrugiams rekomenduojamas 3–4,5 cm gylis, rugiams ir miežiams – 2–4 cm. Jei dirva yra sunki ir drėgna, sėti reikėtų kiek sekliau, o sausoje ir lengvoje dirvoje siejama giliau. Nepamirškite, kad per giliai pasėtos sėklos paprastai sunkiau auga, o jų daigai būna ligoti.

Sėklų pasirinkimas ir herbicidų naudojimas

Kad derlius džiugintų savo kokybe, reikia rinktis sveikas ir stiprias sėklas. Javų sėklos turi būti daigios ir gyvybingos. Rinkitės tokias, kuriose nebūtų piktžolių ar kitų veislių sėklų. Būtina atsižvelgti ir į vietos sąlygas. Daugelis ekspertų rekomenduoja rudens metu naudoti herbicidus, kurie žeminių javų pasėliuose sudaro geresnes sąlygas javams augti ir paprastai užtikrina produktyvesnį derlių. Dar vienas privalumas yra tai, kad žieminiai javai kur kas efektyviau pasisavina naudingąsias maisto medžiagas. Be to, rudenį purškiami herbicidai kur kas geriau sunaikina vienaskiltes piktžoles. Kad išvengtumėte nemalonių staigmenų, dirvos paruošimo darbus, sėklos parinkimą ir laukų priežiūros užduotis siūlome patikėti šios srities profesionalams, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir padės priimti optimaliausius sprendimus konkrečioje situacijoje.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *