Viskas, ką reikia žinoti apie pastatų griovimo darbus: D. U. K.

Autorius:

publikuota: , ,

Griovimo darbai daugeliui žmonių atrodo labai paprasti ir aiškūs. Reikia kažką išgriauti? Pirmyn – griaunama. Tačiau viskas yra ne taip paprasta. Lietuvos Respublikos teisės aktai apibrėžia – kaip turi būti atliekamas pastatų griovimas. Reikia pasirūpinti leidimais, žinoma, taip pat ir dokumentais, kurie įrodo, kad griovimas yra galimas, galiausiai, reikia rasti patikimą įmonę, kuri ne tik atlieka darbus taip, kaip Jums reikia, tačiau svarbiausia – saugiai.

Aptarsime pačius svarbiausius aspektus, kurie padės Jums geriau suprasti p- kas yra griovimo darbai ir kaip juos reikia atlikti tinkamai.

Kas yra pastatų griovimas?

Statybos techninis reglamentas nurodo, kad statybų griovimo sąvoka apima nugriauto arba demontuoto objekto konstrukciją arba visumą. 

Ta įmonė, kuri teikia griovimo paslaugas, taip pat turi padaryti visus kitus darbus, kad būtų tinkamai atliekami ir griovimo darbai, tai yra, pasirūpinama darbų saugumu: elektros atjungimas, dujų, vandentiekio atjungimo ir kiti darbai. Po visko griuvimo paslaugas teikianti įmonė taip pat privalo pasirūpinti atliekomis, saugiai jas utilizuoti.

Ar visada reikia leidimo griovimui?

Leidimas griovimui yra būtinas nepriklausomai nuo to – kokio dydžio objektas yra griaunamas. Daugeliui žmonių iki šiol atrodo, kad griovimo leidimas yra reikalingas tuomet, kai atliekamas labai didelių konstrukcijų demontavimas. Tai nėra visiškai tiesa. 

Žinoma, yra tam tikros išimtys, tačiau jų nėra daug. Galiausiai, būtent LR instancijos individualiai sprendžia – ar leidimas griovimui yra reikalingas, ar ne. Dažniausiai leidimo nereikia tik tokiu atveju, kai yra likviduojami seni objektai arba tokie, kurie yra apgriuvę po stichinių nelaimių. Daugelių kitų atvejų griovimo leidimas yra būtinas ir be jo negalima atlikti rekonstrukcijos darbų.

Ar yra privalomas statinio griovimas?

Objekto griovimo darbai yra galimi/būtini ne tik tokiu atveju, kai pats savininkas to nori, tačiau tam tikrais atvejais tai net gali nurodyti valstybė. Tokiu atveju net ir privatus savininkas dažniausiai negali nieko padaryti  – tenka objektą griauti. 

Dažniausiai tokios rekomendacijos yra pateikiamos tuomet, kai pastato konstrukcija yra nepatvari, kai kyla grėsmė, kad jis gali sugriūti.

Kiek kainuoja pastatų griovimo darbai?

Faktas, kad objektų griovimo darbus yra privalu palikti specialistams, kurie žino kas ir kaip, kuria planus, galiausiai, pasirūpina saugumu, kuris turi prioritetas kiekvienam. O samdant specialistus vienas svarbiausių aspektų juos vertinant daugeliui yra darbų kainos. kadangi su jomis šiuo metu galima susipažinti internete – rasite tuos, kurie Jums labiausiai tinka. 

Žinoma, žiūrėkite, kad jie dirbtų legaliai, taip pat, kad paslaugos būtų teikiamos pagal griežtai apibrėžtą darbų sutartį.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *