Vandens filtrai mokyklose, kodėl tai svarbu?

Autorius:

publikuota:

Human hand holding a bottle of water

                      Vaikai mokyklose praleidžia daugiau nei pusė visos dienos ir būdami joje, ne tik mokosi, bet ir valgo bei geria vandenį, kuris yra būtinas užtikrinti gerą savijautą, energiją, padeda susikoncentruoti.

                      Kai kurios mokymosi įstaigos jau diegia specialius vandens filtrus ir geriamojo vandens sitemas. Šie įrengimai – tai užtikrinimas, kad geriamas vanduo yra saugus ir švarus. Tačiau, kas slypi vandenyje, kuris patenka į stiklines ar gertuves tiesiai iš standartinio vandens maišytuvo ir teka tiesiai iš vamzdynų?

Kietas vanduo namuose? Siūlome sprendimą  – Vandens minkštinimo filtrai namams

              Kas gali slypėti vandenyje?

                      Nefiltruotas vanduo neretai turi įvairių smulkių plastiko dalelių, kurias galima pamatyti tik laboratorijoje. Aplink mokyklas, kuriose vyksta daugybė įvairių veiklų ir užsiėmimų, kaip sporto užsiėmimai ir renginiai, vyksta pamokos, kurių metu naudojami plastikiniai įrankiai, rašikliai, liniuotės ir kita, vandenyje randama daugiau, nei įprasta, plastiko dalelių. Svarbu paminėti ir tai, kad mokyklose, universitetuose mokosi šimtai, todėl ir tarša gali būti daug didesnę, nei buityje.

                      Be plastiko, vandenyje neretai aptinkama ir įvairių cheminių priemaišų, kurios gali atsirasti nuo dažų, įvairių dulkių, smulkių šiukšlių, kurios žmogaus organizmui gali būti kenksmingos, o vaikams – ypač.

              Kaip užtikrinti vandens kokybę vaikams bei studentams?

                      Mokymosi įstaigų vadovybės turėtų atkreipti dėmesį į vandens tyrimo svarbą ir užtikrinti, kad vaikai gertų ne tik pakankamą kiekį vandens, bet ir kokybišką. Tai galima padaryti atlikus vandens tyrimą ir parinkus tinkamus vandens filtrus ar vandens filtrų sistemas. Šalia to, patogesniam ir netgi skatinančiam vandens vartojimui – geriamo vandens sistemas, kur moksleiviai ar studentai galėtų lengvai prisipildyti savo gertuves, nereikėtų pildyti savo gertuvių tualetuose, kur nuodingų mikroorganizmų yra dar daugiau.

                      Dar vienas iš vandens kokybės užtikrinimo būdų – edukacija. Visgi nuo mažens turi būti diegiama, kad vienkartiniai plastiko buteliukai ne tik teršia aplinką, bet ir pačiuose buteliukuose, kuriuos neretai perka ir suaugusieji, gali būti įvairių priemaišų, kurių vandenyje neturi būti.

Kur kreiptis dėl vandens kokybės tyrimo?

Lietuvoje yra galimybė kreiptis į privačias bendroves, kurios parenka tinkamą vandens tyrimą, nes jų būna skirtingų ir įvairių, priklauso nuo objekto, problemos ir kita. Tokios įmonės paprastai ne tik išsiaiškina ar vanduo yra tinkamas gerti, tačiau ir konsultuoja, pataria, kurie vandens filtrai gali būti tinkamiausi, taip pat gali parinkti ir pajungti geriamas vandens sistemas, atlieka pilną aptarnavimą, darbus ir priežiūrą. Todėl visuomet verta atkreipti dėmesį, kad aptarnaujanti įmonė gebėtų pasiūlyti pilną paslaugų paketą, taip sutaupysite pinigų ir laiko.

Kreipkitės konsultacijai ir mes jums padėsime! AquaFilter.lt – vandens filtravimo sistemos


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *