Pagalvės jūsų sveikam poilsiui

Autorius:

publikuota:
pagalvės

Kaip žinia, jūsų savijauta rytais labai priklauso nuo to, ant kokios formos ir dydžio pagalvės jūsų galva ilsėjosi naktį. Gulint tinkama pagalvė turi laikyti jūsų sprandą bei galvą tokioje pat padėtyje, kaip ir jums stovint. Kadangi visi mėgsta miegoti skirtingomis pozomis, tai ir pasirinkta pagalvė turi atitikti jūsų miegojimo pozą. Tad pirmiausia išsiaiškinkite, kokia poza dažniausiai miegate ir pagal tai rinkitės tinkamiausią sau pagalvę.

Nemažai žmonių mėgsta miegoti ant nugaros, jiems geriausiai tiktų porolono pagalvės „su atmintimi“, tai yra tokios pagalvės, kurios tarytum „prisimena“ miegančiojo galvos padėtį ir tą formą išlaiko. Miegantiems ant nugaros taip pat tinka ir vandens pagalvės. Abiejų rūšių pagalvės rekomenduojamos žmonėms, kuriuos kamuoja sprando skausmas. Miegantiems ant nugaros specialistai taip pat rekomenduoja nedidelę pagalvėlę dėti po keliais. Tokia pagalvėlė tarp kojų rekomenduojama ir miegantiems ant šono, ji padeda ištiesinti stuburą. O po galva jiems rekomenduojama dėti vidutinio kietumo pagalvę, kuri palaikytų kaklo padėtį.

Kas tinka tiems, kurie mėgsta miegoti ant pilvo? Nelinksma žinia – taip miegoti apskritai nerekomenduojama, nes tokioje pozoje per daug įtempiama apatinė nugaros dalis, dėl to gali kilti sprando skausmai. Tad tokiu atveju pirmiausia derėtų susimąstyti dėl savo miegojimo įpročių ir bandyti juos keisti. Pradžioje pabandykite išsiugdyti įprotį miegoti ant šono, apsikabinus pailgą pagalvę, nors, žinoma, dar geriau apsikabinti savo mylimą žmogų.

Jeigu esate alergiškas, tuomet rinkitės sintetinio pluošto pagalvę. Tokiose pagalvėse nesikaupia drėgmė ir nesiveisia patalynės arba dulkių erkutės. O ar žinote, kad yra sukurtos specialios pagalvės knarkiantiems? Jos palaiko miegančiojo galvą tinkamoje padėtyje, tai yra tokioje, kad miegant neužkristų liežuvėlis ir žmogus neknarktų.

Tinkama pagalvė ypač svarbu besilaukiančiai moteriai, nes jai gali dažnai skaudėti nugarą. Besilaukiančioms taip pat rekomenduojama miegoti atsigulus ant šono, o po galva galite pasidėti vieną ar net dvi pagalves, tai ypač rekomenduotina tais atvejais, kai kankina rėmuo. Būtinai pasidėkite pagalvėlę tarp kojų. Nėščiosioms nerekomenduojama miegoti ant nugaros, gulint tokioje pozoje gali sutrikti kraujotaka, nes gimda spaudžia kraujagysles.

Taigi, pasirinkite jums tinkamą pagalvę ir sapnuokite malonius sapnus.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *