Nekilnojamojo turto vertinimas ir būsto paskola

Autorius:

publikuota:

Jeigu Jums norisi įsigyti nuosavą būstą, kuris iki mažiausių smulkmenų bus įrengtas pagal Jūsų poreikius – tokiu atveju geriausia imti būsto paskolą, kadangi ji išplečia finansines galimybes. O ir pačios paskolos šiuo metu teikiamos gana lanksčiomis sąlygomis, tad siūlome tuo pasinaudoti.

Siekiant, kad paskola būtų gaunama – bankui dažniausiai reikalingas nekilnojamojo turto vertinimas. Jis padeda bankui suprasti – kokia yra būsto vertė ir tuo pačiu nuspręsti ar tikrai verta kredituoti.

Nekilnojamojo turto vertinimas atliekamas remiantis tam tikrais aspektais, kurie nurodo – kokia yra turto vertė. Natūralu, kad dažniausiai savininkai arba potencialūs pirkėjai tų aspektų nežino. Tačiau jiems to daryti ir nereikia, kadangi svarbiausia, kad su gera įmone – pateikiami  skaičiai yra racionalūs. Štai todėl siūlome niekada nebendradarbiauti su tais, kurie neteikia garantijų ir tuo pačiu tokiomis agentūromis, kurios mažai žinomos. Net ir bankai dažniausiai nepripažįsta tokio tipo įmonių veiklos tad norėdami būti ramūs, kad atsakymas bus vertinamas – turite atsakingai rinktis ir atitinkamus vertintojus.

Taip pat reikia suprasti, kad pateikiamos sumos yra racionalios, o ne tokios, kokias nori matyti pardavėjas arba pirkėjas. Dažniausiai pirkėjai pergyvena, kad vertinama suma bus mažesnė. Tokiu atveju dažniausiai mokamos paskolos dydis taip pat atitinkamai yra mažesnis. Pasitaiko tokių atvejų praktikoje, tačiau vertintojo darbas yra pateikti tikslius skaičius, o ne tai, kas labiausiai atsiperka.

Žinoma, kad vertinimas būtų tikslus ir tuo pačiu nekiltų netikslumų – siūlome skaityti sutarties sąlygas, kurios yra nurodomos vertintojo teikiamų paslaugų šablone. Kuo detaliau viskas bus suprasta ir kuo aiškiau bus gaunami atsakymai į rūpimus klausimus  – tuo didesnė tikimybė, kad galiausiai visos paslaugos patenkins lūkesčius.

Be gero vertintojo paskolos galimas ne tik kad sunkesnis, tačiau labai dažnai ir neįmanomas. Siūlome to nepamiršti ir tuo pačiu rinktis komandą, kuri gali Jums padėti žengti tvarius žingsnius nuosavo būsto link.

Jeigu norite būti tikras dėl vertintojo teikiamų paslaugų – siūlome klausti savo vadybininko, kuris konsultuoja paskolos klausimais.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *