Kur imti būsto paskolą, kai bankai jos neduoda?

Autorius:

publikuota:

bustras

Nusprendus įsigyti naują nuosavą būstą arba savo turimą būstą pakeisti į didesnį, labai dažnai neišvengiamai neišsiverčiama be būsto paskolos. Ne paslaptis, jog tam, kad gauti būsto paskolą, reikia aplankyti ne vieną banką. Bet to dar nepakanka, reikia atitikti nemažai numatytų skolinimosi sąlygų. Kiekvienu atveju, atsižvelgiant į paskolos gavėjo kredito istoriją, jo finansinę situaciją bei šeimos sudėtį, skiriasi būsto paskolos skolinimo sąlygos ir skolinimosi galimybės.

Kauno kredito unija, taip pat teikianti būsto paskolas savo klientams, pastebi, kad į juos kreipiamasi tada, kai nė vienas bankas nesutinka kredituoti būsto įsigijimo. Jie mano, kad unijose sąlygos ne tokios griežtos ir būsto paskolą gauti yra paprasčiau. Tačiau Kauno kredito unija atkreipia dėmesį, kad Lietuvos banko nustatytos atsakingo skolinimosi nuostatos galioja ne tik bankams, bet ir unijoms. Tačiau dalis tiesos yra, kad bankai laikosi išties griežtesnių reikalavimų, nes jų išdalijamų paskolų mąstai yra žymiai didesni, nei mažesnių bankų. Todėl smulkesnės kredito bendrovės, tuo pačiu unijos, kartais gali suteikti paskolą, net jei kredito nesutiko suteikti kiti bankai. Tačiau tik tuo atveju, jei gavėjas atitinka atsakingo skolinimosi nuostatas bei pagrindinius unijos reikalavimus.

Būna atvejų, kuomet draugai ar šeimos nariai, kurie jau yra paėmę paskolas būstui įsigyti, patarinėja, kuriame banke kokios sąlygos geriausios. Žinoma, jie vadovaujasi savo patirtimi, tačiau Kauno kredito unija pabrėžia, kad nereikėtų tuo pasikliauti. Kiekvienos šeimos situacija yra unikali, o vertinamų kriterijų gali būti pačių įvairiausių. Net iš pažiūros esant panašiai finansinei situacijai, gali būti niuansų, nulemiančių visiškai kitas paskolos skolinimo sąlygas.

Tačiau net ir keliems bankams atsisakius finansuoti būsto įsigijimą, vertėtų pasidomėti kitomis galimybėmis. Kauno kredito unija teikia nemokamas konsultacijas apie būsto paskolas, skolinimo sąlygas, kriterijus, skolinimosi palūkanas ir kitais susijusiais klausimais.

 


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *