Kosmetiniai staliukai: kuo jie ypatingi ir kaip išsirinkti tinkamą?

Autorius:

publikuota:

Kosmetiniai staliukai – vienas iš būtiniausių baldų, merginos ar moters kambaryje. Šio tipo staliukai atlieka labai svarbią funkciją – jie suteikia vietą daiktų, o svarbiausia – kosmetikos, makiažo bei aksesuarų laikymui. Dėka šių staliukų, kiekviena mergina gali turėti savo privatų kampelį, kuriame kasdien gali puoštis, dažytis bei užsiimti grožio procedūromis. Na, o dėka stilingų ir neretai labai elegantiškų dizainų, kosmetiniai staliukai puikiai papildo ir puošia kambario stilių bei interjerą. Tačiau, kosmetinių staliukų pasirinkimas yra tikrai labai platus, tad pasirinkti tinkamą ir kokybišką, gali būti ne taip lengva, kaip pasirodo iš pirmo žvilgsnio. Šiame straipsnyje rasite kelis, labai naudingus patarimus, kurie padės išsirinkti tinkamą kosmetinį staliuką.

Dydis

Tiek gražūs ir stilingi, tiek praktiški, kosmetiniai staliukai yra puikūs, nedideli baldai. Jie leidžia pasidaryti makiažą ar šukuoseną, taip pat, suteikia daug, patogios ir tinkamos daiktų, kosmetikos, aksesuarų laikymo vietos. Jie puikiai puošia kambarį, net gali tapti vieta gėlių vazos ar nuotraukų rėmelių laikymui. Tačiau, norint išsirinkti tinkamą kosmetinį staliuką, visų pirma reikia pasirinkti tinkamą dydį. Kosmetiniai staliukai gali būti įvairių dydžių, o dažniausiai, skiriasi savo gyliu ir ilgiu. Tinkamą staliuko dydį reikėtų pasirinkti pagal turimus poreikius bei pačio kambario dydį. Labai svarbu, kad kosmetinis staliukas neužimtų daug vietos, neužstotų praėjimų, leistų funkcionuoti kitiems baldams. Staliuko ilgis priklausys nuo to, kiek stalčių jums bus reikalingą ir koks paviršiaus plotas jums bus naudingas. Dažniausiai, kosmetiniai staliukai būna 80-90 cm ilgio. Jei turite nedidelį kambarį ir mažai laisvos erdvės, nereikėtų rinktis masyvaus kosmetinio staliuko, kita vertus, mažas kosmetinis staliukas gali atrodyti keistai itin didelėje erdvėje.

Medžiaga

Kosmetiniai staliukai, kaip ir dauguma kitų baldų, gali būti gaminami iš skirtingų medžiagų. Dažniausiai, kosmetiniai staliukai yra gaminami iš medžio drožlių plokščių, natūralaus medžio masyvo, taip pat, stiklo ar net metalo. Mediniai ir iš medžio drožlių plokščių gaminami staliukai – populiariausi. Tai klasikine išvaizda pasižymintys staliukai, kurie puikiai dera tiek prie modernaus, tiek prie klasikinio namų, kambario stilius. Medžio masyvo staliukai – patvarūs, ilgaamžiai, o tie, kurie yra gaminami iš medžio drožlių plokščių – pigesni, tačiau, taip pat, gana tvirti. Šių, abiejų tipų staliukai gali būti dažyti, lakuoti, o jų spalva, dažniausiai – balta. Taip pat, galite rasti ir pilkų, smėlio spalvos ar net juodų staliukų. Spalvą reikėtų derinti prie kitų, kambaryje esančių baldų bei bendro kambario stiliaus. Tuo tarpu, stikliniai kosmetiniai staliukai – modernūs, stilingi ir išskirtiniai. Jie puikiai tinka mažesnėms erdvėms, kadangi, vizualiai neužima daug vietos, o kaip tik padidina erdvę. Taip pat, jie pasižymi elegancija, tačiau, nėra atsparūs įbrėžimams bei reikalauja dažno valymo ir reguliarios priežiūros. Dažniausiai, stikliniai kosmetiniai staliukai turi metalines kojas, kurios suteikia jiems dar daugiau stilingumo.

Ypatybės: veidrodžiai, stalčiai ir krėslai

Naudinga žinoti, kad kosmetiniai staliukai gali būti aprūpinti skirtingomis ir labai įvairiomis ypatybėmis, kadangi, jie gali būti naudojami tiek šukuosenų, tiek makiažų darymui. Viena iš dažniausiai pasitaikančių ypatybių – veidrodis. Dauguma kosmetinių staliukų yra aprūpinti veidrodžiais, kurie gali būti sukinėjami ir suteikia galimybę patogiau ir lengviau pasiruošti ar pasigražinti. Tiesa, ne visi kosmetiniai staliukai juos turi, tad norint, galima ant staliuko veidrodį pasistatyti, jį įsigijus atskirai. Ant tinkamo ilgio ir dydžio staliuko gali puikiai tilpti tiek mažas, tiek didelis veidrodis. Kita svarbi ypatybė – stalčiai. Jų dėka, staliukas suteikia daug ir patogios daiktų laikymo vietos. Vieni kosmetiniai staliukai gali turėti vieną, per visą staliuko ilgį besitęsiantį ir gilų stalčių, kiti – turėti kelis, skirtingų dydžių ir gylių stalčius. Pasirinkimas visiškai priklauso nuo jūsų poreikių ir to, ką planuojate stalčiuose laikyti. Kuo daugiau stalčių staliukas turės, tuo daugiau daiktų laikymo vietos bus. Negana to, kosmetiniai staliukai gali turėti ir specialius kabliukus ir laikiklius aksesuarams, papuošalams laikyti. Tai labai praktiška ypatybė, suteikianti patogų ir saugų būdą, gražiausiems ir brangiausiems papuošalams laikyti. Galiausiai, kosmetiniai staliukai gali būti papildyti stilingu ir patogiu krėslu. Tai tarsi elegantiška kėdė, kuri suteikia patogią sėdimą vietą prie staliuko bei itin praverčia ruošiantis, dažantis. Krėslus galite pasirinkti atskirai arba įsigyti kosmetinių staliukų ir krėslų komplektus.

Puošnūs ir gražūs, tačiau, labai praktiški ir naudingi kosmetiniai staliukai gali tapti puikiu kambario stiliaus akcentu. Svetainėje varle.lt rasite itin platų ir įvairų kosmetinių staliukų pasirinkimą bei draugiškas kainas!


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *