Kokybiški namo pamatai – ilgaamžiškumo garantas

Autorius:

publikuota: ,

namo pamataiApie pamatus reikia galvoti kaip apie bato padą. Tu jo nematai, tačiau jei jis kiauras ar nuklišęs – labai greitai tai pajunti ir tikrai jausmas nėra malonus. Taigi, lygiai kaip bato padas gali turėti įtakos žmogaus savijautai, taip ir namo pamatas yra svarbi namo dalis, nuo kurios priklauso namo ateitis. Statybų specialistai ne kartą yra matę, kuomet dėl netinkamai sumontuotų pamatų teko griauti namą – pasistenkite, jog taip neatsitiktų ir jums.

Pamato statybos prasideda nuo grunto tyrimo

Klausimas „kokius pamatus pasirinkti“ yra tik retorinis, atsakymas į jį yra teorinis, nagrinėjantis skirtingų pamatų tipų savybes ir teorinę galimybę panaudoti juos konkretaus namo statybai. Praktiškai atsakymas į šį klausimą gali būti pateiktas tik atlikus grunto tyrimus. Grunto tyrimai nustato grunto galimybes išlaikyti namą. Juk ne pamatas laiko namą, o būtent gruntas į kurį atsiremia pamatas. Taigi gruntas turi būti pakankamai tvirtas, kad ant jo statomo namo pamatai ir sienos neskilinėtų, pamatai nesėstų. Geologiniai grunto tyrimai nustato kokie pamatai tinkamiausi namui, kokio gylio turi būti pamatai, kokios technologijos bei papildomos priemonės turi būti naudojamos.

Lietuviai linkę taupyti, todėl žinodami, kad kaimynas pasidarė grunto tyrimus, tiesiog pasinaudoja jo rezultatais ir sprendimus priima pagal tuos rezultatus. Tačiau keliasdešimt metrų atstumas jau yra daug ir gruntas gali būti kitoms, gruntiniai vandenys kitame aukštyje arba kaip tik sklypo vietoje eiti vandens gysla. Specialistai dažnai dalinasi patirtimi ir pastebėjimais, kad šalimų sklypų geodeziniai tyrimai būna visiškai skirtingi. Todėl taupyti šioje vietoje nereikia.

Nepamiršti hidroizoliacijos

Pamatų liejimas nėra vien tik pamatų įrengimas. Itin svarbus momentas yra pamatų hidroizoliavimas. Žemė yra drėgna bet kokiu metu, o betonas yra laidus drėgmei. Nesiimant jokių priemonių, pamatai tarsi kempinė sugeria drėgmę ir perduoda sienoms. Todėl reikalinga vertikali ir horizontali izoliacija, apsauganti pamatus nuo drėgmės.

Papildomi rūpesčiai atsiranda, jei nusprendžiama įrengti rūsį. Prieš įrengiant svarbu išsiaiškinti kokiame gylyje yra gruntinis vanduo, jei aukščiau nei puse metrų, jokia hidroizoliacija nepadės, verčiau apskritai nerengti rūsio.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *