Kai mūsų naują mokymų centrą pasiekė stalai is Otto, tai visi pasijautėme panašiai – štai nauji mūsų baldai tam gyvenimo būdui, kokį palaikome nuolat. Nesvarbu, ar kėdės ir stalai is Otto būtų, ar iš kur nors kitur, bet, ką veiksime prie jų, aišku – sėdėsime. Šių laikų žmogus pramiega 8 valandas, prasėdi darbe 8 valandas, prasėdi mašinoje 2 valandas, prasėdi prie televizoriaus ar kompiuterio namie dar 2 valandas, ir lieka tik 4 valandos pajudėti. Kai turėtų būti kitaip. Tam, kad būtų galima dar bent kažkiek išlaikyti gyvenimo kokybę, galime pagalvoti, kaip reikėtų reguliuoti savo sėdėjimo ir judėjimo įpročius.
Pasirinkti tinkamus baldus
Lengva pasakyti – pradėk gyventi kitaip, daugiau judėk – kai žmogaus darbas realiai yra sėdimas. Jeigu būtina sėdėti, nes stalai is Otto tiesiog yra darbo vieta, o iš kėdės neatsiplėši, nes darbe turi prasėdėti tas 8 valandas (dar 1 valandą ir pietaujant), tai tą gyvenimo būdą taip lengvai nepakeisi. Aišku, pirmas dalykas, kurį galima pasistengti padaryti, tai yra teisingas baldų pasirinkimas. Tai tikrai neišgalvotas dalykas, nes mums sėdint reikia užtikrinti gerą laikyseną. Yra skirtumas, koks bus jūsų stalas internetu, kokia bus kėdė, nes nuo to priklausys kūno pozicija. Žinoma, vien tik geras stalas internetu tos pozicijos neužtikrins, jūs pats turėsite ją kontroliuoti, bet tais atvejais, kai turėsite gerus, taisyklingus baldus, galėsite ir sėdėti tinkamai. Tad kaip issirinkti stala ir kėdes?
Visų pirma, žinokite, kas yra taisyklinga sėdėjimo pozicija. Stuburas turi būti tiesus, kompiuteris – akių lygyje. Keliai ir alkūnės sulenkti 90 laipsnių kampu. Vadinasi, atitinkamas turi būti ir rasomojo stalo pasirinkimas – jūsų rankos turi būti ne per aukštai ir ne per žemai. Taip pat ir ant jų padėtas kompiuteris turi būti tinkamame akių lygyje. Tai galite reguliuoti patys, paisydami šių reikalavimų, kuriuos žinosite iš anksto. Taigi, stalo pirkimas turi būti apgalvotas dalykas. O vėliau, jau sėdint tas 8 valandas prie kompiuterio, reikia stengtis nesikūprinti, išlaikyti šią poziciją. Beje, minkšta ir lengvai laviruojanti kėdė ant ratukų, kokios pamėgtos biure, nėra sveika jums, jūsų kūnui. Nors jūs jausitės be galo patogiai, tačiau negalėsite taip sėdėdami užtikrinti stabilios kūno padėties, palaikyti gerą stuburo išsitiesimą.
Daryti mankštą
Net jeigu sėdėsite prie pačių geriausių, jums pritaikytų baldų, vis tiek sėdėsite. Darykite pertraukėles tarp sėdėjimo ir vis pasimankštinkite. Tai galite daryti kas porą valandų, taip pat ir prieš pradedant darbą. Tai pagerins jūsų kraujo apytaką, taip pat žvaliai nuteiks darbams, išjudins kaulus ir sąnarius, kurie bus sustingę visą kitą laiką, kol sėdėsite prie darbo. Įsivaizduokite, kad maži atsistojimai, atsitraukimai, yra pliusas, o ne minusas. Kartais žmogui atrodo, kad jis turi kuo daugiau sėdėti tam, kad galėtų daugiau nudirbti, o kažkoks nuėjimas kažkur jį labai išblaškys. Tačiau galvokite ir apie savo sveikatą – gal jums net galvoti bus lengviau, kai darysite regulerias pertraukėles ir nuolat pajudėsite.
Turėti aktyvių pomėgių
Na ir pats svarbiausias dalykas – jūsų likęs laisvas laikas. Tai tikrai svarbu, ar jūs likusį laiką gulėsite ant sofos su televizoriaus pulteliu rankoje, ar eisite žaisti krepšinį, pavedžioti šunį, pasivaikščioti po galerijas, pasikrapštyti garaže, pasivažinėti dviračiu. Aktyvaus gyvenimo jums būtinai reikia, jeigu jo negyvensite, vėliau už tai kentės jūsų kūnas ir sveikata.
Parašykite komentarą