Ką reikia žinoti renkantis kavos aparatą namams?

Autorius:

publikuota:

Planuojate įsigyti kavos aparatą, tačiau pasirinkimo platumas ir informacijos gausa apsuko galvą? Nenuostabu, šiuo metu kavos aparatų yra iš ties daug, skirtingų rūšių, su skirtingais parametrais, skirtingų gamintojų – tad renkantis yra apie ką pamąstyti.

Pateikiame keletą patarimų, kurie padės sufokusuoti dėmesį į tikrai svarbius pasirinkimo aspektus.

Ko tikitės iš kavos aparato?

Yra daug gerų kavos ruošimo aparatų, tačiau tai, kas tinka vienam, gali netikti kitam. Prieš pirkdami kavos aparatą, apsvarstykite, ko jums iš jo reikia ir ko tikitės.

  • Espresso kokybė,
  • Puodelio paruošimo laikas,
  • Montavimo reikalavimai, dydis,
  • Gėrimai, kuriuos paruošite,
  • Asmeniniai pageidavimai (dizainas, gamintojas, gamybos šalis ir kt.),
  • Biudžetas.

Paprastai kavos aparatas namams įsigyjamas kai tikrai pajuntamas poreikis pasigaminti tokią pat gardžią kavą namuose, kokią gauname kavinėse. Tad praktiškai jau yra susiformavusi nuomonė, kas yra svarbu ir ko reikia.

Kavos aparatas reikalingas visiems, jei dvejojate, šis straipsnis įtikins: https://www.ukzinios.lt/lietuva/aktualijos/23857-tikram-kavos-gerbejui-reikalingas-kavos-aparatas-namuose

Jei pakeliui į darbą reguliariai pasiimate kavos, namų kavos aparatas gali būti gera investicija leidžianti bet kada mėgautis puodeliu gardžios kavos ir, žinoma, sutaupyti. Tačiau kiek laiko ir pastangų norite skirti savo kasdieniniam puodeliui pasigaminti? Renkantis namų aparatą yra keletas skirtingų aspektų į kuriuos būtina atsižvelgti.

Visiems kavos aparatams reikia šiek tiek priežiūros: išvalyti kavos tirščius ar išmesti tuščias kapsules, išvalyti dėklą, užpildyti vandens skyrių, pripilti kavos ir pan. Tačiau visa kita priklauso nuo aparato tipo.

5 kriterijai, renkantis kavos aparatą

Pabandykime išskirti, kas yra svarbu pirkėjams renkantis kavos aparatą ir ką turėtumėte atkreipti dėmesį jūs.

Kokia aparato kaina?

Espresso kavos aparatų kainų diapazonas yra didžiulis ir yra tiek daug veiksnių, kurie gali lemti kainą, kad net sunku apibendrinti. Kai kuriuose aukštesnio lygio modeliuose jūs mokate daugiau už medžiagų ilgaamžiškumą ir kokybę.

Kitu atveju didesnė kaina gali būti labiau susijusi su papildomomis funkcijomis. Kartais mokate už paprastą naudojimą, kitu metu – už geresnį kavos skonį, kurio gaminimas vis tiek užtrunka. Tikrai brangūs modeliai paprastai sujungia kelis iš šių dalykų.

Taip pat ir yra išskirtiniai modeliai, kurie traukia savo unikalumu, pavyzdžiui, rankų darbo kavos aparatai Ascaso, plačiau apie juos: https://enjoymeistrai.lt/gamintojas/ascaso/

Ar lengva naudotis?

Didžiausias skirtumas tarp skirtingų kavos aparatų modelių yra tai, kaip lengva ir patogu jais naudotis. Jei norite aparato, kurioje didžioji proceso dalis yra automatizuota, galite jį lengvai rasti. Jūs netgi galite rasti modelių, kurie paspaudus mygtuką pagamins kai kuriuos sudėtingesnius kavos gėrimus, pavyzdžiui, kapučino ar latte.

Jei patogumas yra jūsų svarbiausias prioritetas, ieškokite kavos aparato, kuris patenka į vieną iš labiau automatizuotų kategorijų ir turi programuojamus nustatymus. Prieš pirkdami įsitikinkite, kad visi mygtukai ir papildomos funkcijos yra intuityvūs.

Ar lengva valyti?

Jei galų gale rasite modelį, kurį būtų lengva naudoti, bet kurį būtų itin sudėtinga valyti, tai iš tikrųjų ne viskas taip patogu. Prieš įsigydami įsitikinkite, kad įsivaizduojate ir suprantate, kas bus valoma kavos aparate, kokios dalys, kad žinotumėte, kaip atrodys valymo procesas. Kuo daugiau funkcijų ir komponentų turi aparatas, tuo didesnė tikimybė, kad jį ilgai valysite.

Ar kavos aparatas bus patvarus?

Daugeliui aukščiausios klasės kavos aparatų modelių suteikiama garantija, kuri gali suteikti jums šiek tiek idėjų, kokio patvarumo galima iš jų tikėtis. Remiantis prekės ženklo reputacija ir apžvalgomis, galite gauti aiškesnį vaizdą apie tai, kiek laiko galite tikėtis, kad konkretus modelis veiks be gedimų.

Kiek vietos užims aparatas?

Kai kurie kavos aparatai gali būti gana dideli. Jei turite ribotą virtuvės erdvę (ir dauguma žmonių turi nedideles standartines virtuves), jums gali būti sunku rasti kur aparatą pastatyti, neaukojant kito virtuvės prietaiso prieinamumo ar laisvo darbastalio.

Jei renkate kavos apratą nedideliam biurui, su šia problema greičiausiai nesusidursite. Tačiau čia galite sužinoti, kodėl darbe apsikritai naudinga turėti kavos aparatą: https://www.straipsnis.lt/kokiais-privalumais-pasizymi-kavos-aparatas-biure/

Ir pabaigai, kavos aparatas, tarsi naujas šeimos narys – į jo pasirinkimą reikia žvelgti atsakingai. Kuo atidžiau rinksitės, tuo labiau mėgausitės savo namuose paruoštu puodeliu kavos.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *