Granulinės krosnelės – saugu ir patikima

Autorius:

publikuota: , ,

Namuose turi būti šilta ir jauku. Net jei į šilumą investuojama ir daugiau lėšų. Taip mąsto granulines krosneles perkantys namų šeimininkai. Paklausėme jų ir išsiaiškinome pagrindines priežastis, dėl kurių pasirinko granulines, o ne kietojo kuro krosneles.

Pirmiausia – saugumas

Granulinės krosnelės yra visiškai saugios. Jas užkurti gali net vaikai. Paklausite kaip? Labai paprastai – nuotoliniu valdymo pulteliu. Tiesa, dabar galima jau ir išmaniuoju telefonu specialios programėlės pagalba. Kas čia per stebuklas?

Jei to klausiate, turbūt ne iki galo žinote, kas tos granulinės krosnelės yra ir kaip jos kūrenamos. Paaiškinsime.

Granulinės krosnelės yra labai panašios į kieto kuro krosneles, tačiau yra keletas esminių skirtumų. Pirmiausia, jos kūrenamos granulėmis, kurios yra gaminamos iš medienos atliekų ir yra visiškai ekologiškos ir labai efektyvios. Granulės yra įdedamos per užpakalinėje dalyje esančią specialią talpą, todėl pačio ugniakuro durelių nereikia atidarinėti. Norima temperatūra nustatoma ant krosnelės esančiame valdymo pulte arba nuotoliniu pulteliu, nes krosnelė yra pilnai kompiuterizuota. Rankomis nereikia uždegti dagčio – jį uždega elektrinis mechanizmas, tada granulės yra dozuojamos ir patiekiamos į ugniakurą. Degdamos granulės neišskiria daug dūmų, suodžių ir kitų degimo produktų, todėl į kaminą jungiamos nedideliu vamzdžiu, kuris dažniausiai nematomas.

Taigi, visos šių krosnelių savybės pirmiausiai atsiliepia saugumui. Nereikia degtukų, popieriaus, degaus skysčio. Nereikia atidarinėti durelių, tad neiškris ant grindų jokia žarija. Ant grindų nereikia specialios apsaugos nuo įkaitimo ar apsauginio sluoksnio nuo žarijų. Namų ir žmonių saugumas čia pirmiausioje vietoje.

Efektyvumas

Dar iš mokyklos laikų žinome, kad krosnių efektyvumas nėra labai didelis, nes daugiau šilumos išeina pro kaminą, o ne patalpoms šildyti. Granulinės krosnelės kitokios. Jų naudingumas – 80 ir daugiau procentų. Tai reiškia, kad tik 20% ir mažiau energijos yra prarandama.

Efektyvumas reiškia ir kainą. Jei kieto kuro katilas dažniausiai parduodamas be apdailos ir priedų, už kuriuos kartais sumokėti dar tiek pat, kiek kainavo pats katilas, tai granulinėms krosnelėms daug visokių dalykų nereikia. Nereikalingi ir įvairūs žarstekliai, malkų laikikliai, cheminės priemonės valymui. Kaminkrėčio irgi samdyti nereikia. Dėl to sutaupoma nemažai pinigų. Mokantiems ir norintiems skaičiuoti reiktų paskaičiuoti realiai išlaidas kieto kuro krosnims ir granulinėms. Kainos susilygintų, o kartais ir būtų dar mažesnės, priklausomai nuo modelių.

Dizainas ir estetika

Granulinės krosnelės – labai gražios. Jose ugnis tarsi šoka, sukuria nepakartojamą atmosferą, ir pripildo namus paslapties ir romantikos. Granulines krosneles kuria stiprūs dizaineriai, todėl galima rasti įvairių formų ir spalvų krosnelių, kurios tampa ne tik šilumos šaltiniu, bet ir dekoro elementu.

Tai tik svarbiausios trys priežastys, dėl ko renkamasi brangesnė, bet saugesnė ir estetiškos išvaizdos granulinė krosnelė.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *