Energetinio naudingumo sertifikatas: kas tai?

Autorius:

publikuota: , , ,

Pasistačius naują būstą ar siekiant parduoti savo butą, yra būtinai reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas. Be šio dokumento neturėsite galimybės atlikti pradžioje jau paminėtų veiksmų. Papasakosime, kam yra reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas ir kaip jį gauti.

Pirmiausia toks sertifikatas yra reikalingas naujai statomiems ar kapitaliai remontuojamiems pastatams, kurių naudingasis plotas yra didesnis kaip 250 kvadratinių metrų. Tokie reikalavimai taikomi tiek, kiek tai techniškai, funkciniu požiūriu ir ekonomiškai yra įmanoma. Projektuojant naujus ir didesnius kaip 250 kvadratinių metrų naudingojo ploto kapitaliai renovuojamus pastatus, jų planuojamas energetinis naudingumas turi atitikti reikalavimus, nustatytus Statybos techniniame reglamente.

Apskritai energetinis sertifikavimas yra procesas, kurio metu nustatomas pastato energijos suvartojimas. Kiekvienam pagal reglamentą įvertintam pastatui yra skiriama tam tikra energetinio naudingumo klasė (nuo A iki G) ir suteikiamas tai patvirtinantis sertifikatas. Nuo 2013 metų sausio 9 dienos įsigalioję nauji Statybos įstatymo pakeitimai numato, kad parduodant ar nuomojant nekilnojamąjį turtą yra būtina nurodyti, kiek energijos suvartoja pastatas. Pats energetinio naudingumo sertifikatas nekilnojamojo turto savininkui suteikia galimybę savo turtą parduoti brangiau, jei šis įvertintas aukštesne naudingumo klase.

Nusimanyti apie energinį naudingumą, jo vertinimo kriterijus bei pastatui priskiriamas klases yra ne tik naudinga, bet ir reikalinga tiek perkant, tiek parduodant bet kokios paskirties pastatą.

Atliekant pastato energetinio naudingumo sertifikavimą, vertinami keli svarbūs pastato apsektai: konstrukcijų šilumos laidumo koeficientas, sujungtų atskirtų pastato konstrukcijų sandarumas, šalčio tilteliai ir pastato apšiltinimo būdas. Pagal šiuos kriterijus pastatui yra priskiriama konkreti energinio naudingumo klasė.

Aukščiausia naudingumo klase laikoma A++. Tokio tipo pastatas beveik nenaudoja šiluminės energijos ir privalo atitikti aukščiausius šiai klasei keliamus standartus: turėti labai mažą konstrukcijų šilumos laidumo koeficientą, pasižymėti dideliu pastato konstrukcijų sandarumu, iki minimumo sumažintų šalčio tiltelių kiekį, parinktą efektyviausią pastato apšiltinimo būdą ir įdiegtą kokybišką rekuperacinę vėdinimo sistemą. Pastaroji turi būti įrengta taip, kad patalpoje užtikrintų gryno oro tekėjimą, palaikytų pastovią temperatūrą ir pašalintų susikaupusias nereikalingas medžiagas (pavyzdžiui, dulkes).

Energetinio naudingumo sertifikatas dažniausiai yra išduodamas per savaitę, po sertifikavimui atlikti reikalingų dokumentų pateikimo dienos.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *