Dujinė ar anglies: kokio tipo lauko kepsninę pasirinkti?

Autorius:

publikuota: ,

Šiltasis metų laikas kviečia visus į lauką, sodybas, gamtą. Ten, vasarą, praleidžiame itin daug laiko ne tik su šeima, bet ir su draugų kompanija. Daugeliui, šiltasis metų laikas asocijuojasi ir su maisto gaminimu lauke. Griliai, šašlykinės, kepsninės ir jose kepamas maistas yra neatsiejama vasaros dalis. Tiesa, kepsninių ir grilių pasirinkimas tikrai gali gluminti. Nuo elektrinių iki dujinių ar kamado tipo – lauko kepsninių pasirinkimas yra be galo platus. Vis dėlto, plačiausiai naudojamos ir populiariausiomis yra laikomos dujinės bei anglimi varomos lauko kepsninės. Kuris tipas geresnis, pranašesnis ir kokį rinktis? Šiame straipsnyje aptarsime abiejų tipų lauko kepsninių privalumus bei trūkumus.

Anglies kepsninių pranašumai

Anglies kepsninės, vienareikšmiškai, gali būti laikomos vienomis iš plačiausiai naudojamų, žinomų ir populiariausių lauko kepsninių. Tai jos suteikia tikrą ir gerą dūmo skonį maistui, leidžia gaminti įvairiausių tipų patiekalus. Negana to, šio tipo lauko kepsninės yra tikrai nebrangios ir gali būti patogiai perkeliamas iš vienos vietos į kitą. Tad, jei mėgstate iškylas lauke, gamtoje – anglinio tipo lauko kepsninė bus geriausias pasirinkimas. Na, o nedidelė ir didžiajai daugumai visuomenės prieinama kaina leis daugeliui mėgautis anglies kepsninių teikiamais privalumais. Dar vienu privalumu galima laikyti ir tai, kad anglinio tipo lauko kepsninės gali pasiekti itin aukštą temperatūrą. Na, o aukšta kepimo temperatūra yra būtina tam tikrų patiekalų gamybai. Tad, tiems, kurie nori pigaus varianto, bet siekia tikro dūmo kvapo ir skonio bei efektyvaus veikimo – anglies kepsninė bus geriausias pasirinkimas. Na, o ir naudotis šio tipo kepsnine bus labai paprasta. Tereikia gerų anglių, kepsninės ir žiebtuvėlio!

Dujinių lauko kepsninių privalumai

Tam tikri maisto ruošimo ir kepimo įrenginiai gali suteikti žmogui profesionalumo jausmą. Na, o vienas iš tokių įrenginių yra ir dujinė lauko kepsninė. Tai plačiai profesionalų naudojamos, patogios ir efektyvios lauko kepsninės. Lengvą ir patogų naudojimą galima laikyti vienu iš pagrindinių dujinių lauko kepsninių privalumu. Iš esmės, dujinės kepsninės veikia taip pat kaip ir dujinės viryklės. Jas lengva kontroliuoti ir valdyti, greitai išjungti. Na, o toks lengvas ir patogus naudojimas leidžia labiau mėgautis maisto ruošimo procesu. Negana to, dujinės lauko kepsninės gali būti naudojamos itin greitai, po įjungimo. Jos pilnai įkaista per maždaug 15-30 min, na, o tai yra kur kas greičiau nei anglies tipo lauko kepsninės.

Anglies kepsninių trūkumai

Vis dėlto, kaip ir kitų tipų lauko kepsninės, anglies kepsninė turi ir tam tikrų minusų. Ko gero didžiausias minusas – sunkus kepsninės valdymas. Tiksliai nustatyti kepsninės degimo temperatūrą gali būti be galo sunku. Na, o tai gali lemti ir maisto ruošimo procesą. Taip pat, anglinio tipo lauko kepsninė reikalauja ir nemažai priežiūros, valymo. Po kiekvieno naudojimo teks išvalyti kepsninės dugne likusius pelenus, anglis, riebalus ir maisto likučius, tam, kad kitą kartą naudojantis kepsnine šie naudojimo likučiai nesuteiktų maistui nemalonaus skonio.

Dujinių lauko kepsninių minusai

Žinoma, dujinės lauko kepsninės nepasižymi tik pliusais ir pranašumais. Šio tipo kepsninės turi ir tam tikrų minusų, kurie gali būti itin svarbūs svarstant, kokią lauko kepsninę pasirinkti. Pirmiausia, dujinės lauko kepsninės yra gana brangios. Kadangi, jos, dažniausiai, yra gaminamos iš patvaraus metalo, dažnu atveju, yra stacionarios ir gana didelės, jos tikrai gali kainuoti nemažai. Na, o ko gero didžiausiu minusu galima laikyti ir tai, kad šio tipo lauko kepsninės negali veikti be dujų. Tam bus reikalingas tiesioginis dujų tiekimas ar dujų balionas. Dėl šios priežasties, dujinių lauko kepsninių nepavyks naudoti visiems, o taip pat, pakils ir jų naudojimo išlaidos. Tačiau, norintiems tikrai greitai ir efektyviai veikiančios bei patogiai naudojamos lauko kepsninės tikrai reikėtų pagalvoti apie dujinės lauko kepsninės įsigijimą.

Iš esmės, tinkamos lauko kepsninės pasirinkimas visiškai priklauso nuo jūsų turimų norų bei poreikių. Vieni siekia dūmo kvapo ir renkasi anglimi varomas, kiti nori paprasto ir lengvo naudojimo ir linksta prie dujinių kepsninių. Na, o nepaisant to, kokio tipo kepsninės ieškote, platų ir įvairų lauko kepsninių pasirinkimą galite rasti Varlėje. Apsilankykite https://www.varle.lt/lauko-griliai-kepsnines/ , išsirinkite sau tinkamą ir mėgaukitės šauniausiu laiku ir skaniausiu maistu, lauke!


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *