Dailylentės ir jų pasiūla: kokiais kriterijais vadovaujasi pirkėjai?

Autorius:

publikuota:

dailylentėsStilingos medinės dailylentės – vienas optimaliausių sprendimų eksterjero atnaujinimui. Dizaino specialistai teigia, kad pastaraisiais metais dailylenčių paklausa gerokai išaugo – tai lemia ekologiškumo ir natūralumo idėjos, sparčiai populiarėjanti skandinaviško stiliaus statyba ir gerėjantys dailylenčių kokybės rodikliai. Jei norite džiaugtis patikimu ir ilgaamžiu pirkiniu, skirkite laiko tinkamos produkcijos paieškai ir racionaliam jos kokybės kriterijų įvertinimui.

Paprastai dailylentės gaminamos iš pušies, maumedžio ir eglės. Pastaroji yra vertinama kaip viena patraukliausių medienos rūšių. Taip yra todėl, kad eglė įsiurbia mažiau drėgmės (lyginant su pušimi), todėl mažiau deformuojasi ir yra atsparesnė aplinkos poveikiui. Eglės dailylentės vertinamos ir dėl itin patrauklios kainos. Tiesa, siūlome atkreipti dėmesį į vietinės ir atvežtinės produkcijos skirtumus. Vietinė mediena kainuoja kiek pigiau. Šiaurinių dailylenčių kaina didesnė, kadangi natūraliai šių kraštų augalija yra prisitaikiusi prie kur kas atšiauresnių oro sąlygų, tokių medžių rievė tankesnė, o šakotumas mažesnis. Primename, kad priklausomai nuo konkrečių pageidavimų, galima rinktis obliuotas arba šiurkštaus paviršiaus dailylentes.

image012Vertinant pirkėjų pasirinkimą, pastebima gana stipri skirtis tarp kaimo ir miesto gyventojų. Pardavėjai tvirtina, kad minėtasis skirtumas paremtas ne finansinėmis galimybėmis, o skirtingu požiūriu į tradicijas bei individualiu estetikos suvokimu. Kaimo vietovėse daugiausiai dėmesio skiriama rąsto imitacijai, tuo tarpu miesto ir užmiesčio gyventojai kur kas noriau renkasi modernaus dizaino dailylentes. Ekspertai teigia, kad konkretus pasirinkimas priklauso ir nuo aplinkos.

Negalima paneigti, kad namų eksterjeras visų pirma paremtas subjektyvia grožio pajauta, tačiau renkantis dailylentes, reikėtų atkreipti dėmesį į aplinką ir greta esančius namus. Kitaip sakant, konkretus sprendimas priklauso ir nuo to, kokios dailylentės tinka individualioje gyvenamojoje erdvėje. Jei čia dominuoja rąstiniai namai arba minėtąją apdailą imituojančios dailylentės, natūralu, kad turėtumėte rinktis panašų sprendimą naujam statiniui ar renovuojamam namui. Šis pasirinkimas realizuoja esminius gyvenamosios aplinkos darnumo ir harmonijos principus.

Atsižvelgiant į naujausias mados tendencijas, verta išskirti sparčiai populiarėjančias vertikalias dailylentes. Šiandien vis dažniau kalbama apie dailylenčių skirstymą į tradicinę produkciją (t. y. klasikines dailylentes) ir modernius sprendimus (t. y. vertikalias dailylentes). Pastarasis sprendimas turi savų privalumų, kurių svarbiausi – unikali estetika, modernumas ir fasado ventiliacija. Jei nežinote, kaip pasirinkti dailylentes ar įvertinti jų kokybės rodiklius, pasitarkite su šios srities profesionalais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir padės priimti konkrečiai jums tinkantį sprendimą.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *