Akmens istorija ir jo panaudojimo galimybės

Autorius:

publikuota: , ,

Turėdami nuosavą kiemą, sodybą ar sodą, stengiamės šiai erdvei suteikti išskirtinio jaukumo. Kiemo puošybai naudojame įvairius dekoratyvinius augalus, statome pavėsines ir suoliukus, puošiame aplinką originaliomis skulptūromis. Vis didesnio klientų dėmesio sulaukia skulptūros iš akmens, kurios mūsų kiemui suteikia jaukumo. Be to, būdami šalia šių didingų dirbinių, atsipalaiduojame, pajuntame vidinę ramybę, pabėgame nuo įtampos ir streso.

Nuo seniausių laikų akmuo buvo laikomas išskirtine gamtos dovana, kuriai buvo skiriamas ypatingas vaidmuo. Su akmeniu buvo siejamos įvairios apeigos bei ritualai, o pats akmuo simbolizuodavo žmogaus stiprybę ir jėgą. Be to, iki šių dienų parduodami įvairūs akmens papuošalai, kuriuose yra išraižyti magiški žodžiai bei ženklai, galintys pakeisti mūsų likimą. Didžiausios galios buvo priskiriamos gigantiškiems, milžiniškų gabaritų akmenims. Nuo neatmenamų laikų žmogus bandė iš šių akmenų kurti skulptūras – dėlioti juos į vieną vietą ir bandyti išgauti vieną ar kitą figūrą. Tvirta akmens struktūra ir jo ilgaamžiškumas tarsi turėjo apsaugoti silpną, mirtingą ir pažeidžiamą žmogų. Akmuo buvo suvokiamas ir kaip teigiamos energijos elementas, todėl buvo tikima, kad kieme stovinčios akmens skulptūros apsaugos tų namų gyventojus nuo užkalbėjimų, piktų žvilgsnių ar žodžių, burtų ar užkeikimų.

Įdomiausia tai, kad akmenys neprarado savo magiškų savybių net ir tada, kai Lietuvoje buvo įvesta krikščionybė – akmuo buvo vienas iš nedaugelių pagonių garbinamų atributų, kurio reikšmė išliko svarbi net ir keičiantis laikams. Itin dažnai prie šventų akmenų buvo laikomos mišios ar bendraujama su Dievu. Be to, negalima pamiršti ir pačios svarbiausios akmens ypatybės, t. y. jo tvirtumo, dėl kurio nuo seniausių laikų jis buvo naudojamas kaip statybinė medžiaga. Prabėgus keliems šimtams metų, akmuo vis dar yra nepakeičiama medžiaga, naudojama fasadų apdailai, laiptams, grindims bei židiniams.

Šiandien daugelis įmonių siūlo įsigyti pačių įvairiausių akmens gaminių – visus jūsų poreikius atitinkantis akmuo parduodamas Klaipėdoje, Panevėžyje, Kaune, Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose. Šios įmonės atlieka ir visus akmens apdailos darbus, todėl siūlo jums pačių įvairiausių dirbinių, kuriais galėsite puošti tiek interjerą, tiek eksterjerą. Jei pageidaujate įsigyti akmens skulptūrą, pagalbos ranką jums išties ilgametę darbo patirtį turintys skulptoriai ir kalviai, kurie, atsižvelgdami į jūsų pageidavimus ir technines galimybes, sukurs išskirtines akmens figūras. Žinoma, negalima pamiršti, kad kiekvienas rankų darbo kūrinys yra unikalus. Jokios akmens skulptūros neišliesime naudojant formą ar bandant nukopijuoti matytą gaminį. Be to, kiekvieną akmenį gamta apdovanojo skirtingu piešiniu – net ir tiksli skulptūros kopija skirsis nuo originalo savo raštu. Jei pageidaujate ypatingesnės skulptūros, galite paprašyti meistro sukurti dirbinį iš kelių skirtingų akmenų. Žinoma, privalote atsižvelgti į pasirinkto akmens savybes ir, pasitarę su profesionalais, nuspręsti ar pageidaujamas akmuo tikrai atitiks visas jam keliamas sąlygas (pvz., ar gali būti apdirbtas taip, kaip pageidaujate, ar jam nekenks temperatūros pokyčiai, su kuriais jis susidurs puošdamas jūsų kiemo aplinką ir t. t.). Išsirinkę akmens skulptūrą, galėsite ja džiaugtis ilgus metus. Toks dirbinys bėgant laikui nepraras savo vertės, todėl taps puikia investicija jūsų vaikams ir anūkams.


Diskusija

Įrašo “Akmens istorija ir jo panaudojimo galimybės” komentarų : 1

  1. Akmuo labai gražiai atrodo kaip apdaila aplink malkinį židinį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *