2 buities prietaisai, kurie padės sumažinti elektros energijos sąskaitas

Autorius:

publikuota: ,

dulkiu siurbliai akcijaDulkių siurblys ir šaldytuvas – tai du prietaisai, kuriuos tinkamai pasirinkus galima sumažinti sąskaitas už elektros energiją net kelias procentais. Taip teigia tyrimą atlikę mokslininkai, teigiantys, kad bjauriausia elektros savybė, polinkis nuolat brangti.

Periodiškai atitirpinkite šaldytuvą

Tyrėjai siūlo du būdus, kaip galima sumažinti elektros energijos sąskaitas. Svarbiausias energinio efektyvumo rodiklis yra energijos vartojimo klasė. Todėl šaldytuvai ir plaunami dulkiu siurbliai žymimi A+, A, B klasės žymėjimais. Tačiau specialistai sako, kad tai nevienintelis rodiklis. Energijos galima sutaupyti ir keičiant kasdienius įpročius.

Stipriai sušalęs šaldytuvas ima daugiau elektros energijos. Todėl šaldytuvą atšildyti ir valyti reiktų bent du kartus per metus. Kita vertus, meistrai pastebi, kad saulės spinduliais pro langą kaitinamas šaldytuvas naudoja daugiau energijos. Tad jį reiktų statyti toliau nuo lango. Nemažiau sutaupyti galima periodiškai nuo šaldytuvo nuvalant dulkes. Dulkėmis aplipę šaldytuvai, kaip ir rankiniai dulkiu siurbliai yra prasčiau aušinami. Todėl prietaisas naudoja daugiau energijos šiai funkcijai palaikyti.

Siurblys – intensyvus, bet taupus

Dar viena klaida yra rinktis siurblį pagal dydį. Manoma, kad kuo išmanesnis jis yra, tuo daugiau energijos naudoja. Atvirkščiai, naujos kartos dulkiu siurbliai miele, dulkiu siurblys karcher ar kiti naudoja mažiau energijos negu jau penkmetį dūzgiantys po namus prietaisiukai.

Elektros energijos naudojimas nesusijęs su siurbliuko dydžiu. Taigi, dulkiu siurblys koki pirkti? Alergiškiems žmonėms patikimiausi dulkiu siurbliai su vandens filtru. Tokie parduodami dulkiu siurbliai senukai, dulkiu siurbliai topo centras ar internete. Norinčius sutaupyti elektros energijos turėtų ypač dominti dulkiu siurbliai akcija.

Besirinkdami siurbliuką stebėkite kiek funkcijų jis turi, kokia garantija yra teikiama. Dažnai dulkiu siurbliai akcija daroma prieš didžiąsias metų šventes. Be to dulkiu siurbliai akcija dažnai lentynose išstatyti pagal gamintojus, kainą. Tad palyginkite kelių gamintojų, kurių siūlomi dulkiu siurbliai akcija, kainų pasiūlymus.

Svarbu atminti ir tai, kad dulkių siurbliams, kaip ir šaldytuvams taikoma dviejų metų garantija. Papildomą garantiją gali suteikti gamintojas ir prekybininkas. Žinoma, papildoma garantija nėra dažnai teikiama, bet jeigu jau ji suteikta – čiupkite tą visuotinį pasitikėjimą pelnusį siurbliuką ir nepaleiskite.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *