Monokristalinės ir polikristalinės saulės baterijos: ką reikėtų žinoti

Autorius:

publikuota: , ,

 

Vertindami saulės fotoelementus, (PV) sistemai, susidursite su dvejomis pagrindinėmis skydų kategorijomis: monokristalinėmis saulės baterijomis ir polikristalinėmis saulės baterijomis. Abiejų tipų plokštės gamina energiją iš saulės, tačiau taip pat turi nemažai esminių skirtumų.

Pagrindiniai panašumai ir skirtumai:

1

Tiek monokristaliniai, tiek polikristaliniai saulės skydai atlieka tą pačią funkciją fotoelektrinėje sistemoje: jie surenka saulės energiją ir paverčia ją elektra. Jie taip pat gaminami iš silicio, kuris naudojamas saulės baterijoms. Daugelis saulės baterijų gamintojų gamina tiek monokristalinius, tiek polikristalinius skydus.

Šių tipų skydai gali būti tinkamas pasirinkimai jūsų namams, ūkiui, verslui, tačiau tarp šių dviejų tipų technologijų yra esminių skirtumų, kuriuos turėtumėte žinoti prieš priimdami galutinį sprendimą. Pagrindinis skirtumas yra naudojamų silicio elementų tipas: monokristaliuose saulės kolektoriuose, elementai pagaminti iš vieno silicio kristalo, o polikristalinėse saulės baterijose, pagaminti iš daugelio silicio fragmentų, išlydytų kartu.

Monokristalinės saulės baterijos

Pagrindiniai monokristalinių plokščių pranašumai yra didesnis efektyvumas ir estetika. Norint pagaminti šiuos saulės plokščių elementus, silicis suformuojamas ir supjaustomas į plokšteles. Šie plokščių tipai yra vadinami „monokristaliniais“.

Polikristalinės saulės baterijos

Polikristalinių saulės baterijų efektyvumas paprastai yra mažesnis, tačiau taip pat mažesnė ir kaina. Be to, polikristalinės saulės plokštės turi mėlyną o ne juodą atspalvį.

Mėlynojo atspalvio saulės plokštės taip pat gaminamos iš silicio. Tačiau, užuot naudodami vieną silicio kristalą, gamintojai išlydo daugybę silicio fragmentų.

Elementas Monokristalas Polikristalas
Efektyvumas Efektyvesnis Mažiau efektyvus
Ilgaamžiškumas + 25 metai + 25 metai
Šilumos tolerancija Didesnis našumas esant aukštai temperatūrai Mažesnis našumas esant aukštai temperatūrai
Našumas nepalankiomis sąlygomis Didesnis našumas esant silpnam apšvietimui Mažesnis našumas esant silpan apšvietimui.
Estetika Turi juodą atspalvį Turi mėlyna atspalvį
Kaina Brangesnis Pigesnis

Taigi kuris saulės kolektorius jums tinka labiau?

Išlaidų sumažinimas už elektrą, yra viena iš pagrindinių priežaščių pereiti prie saulės energijos vartojimo.  Šiuo atveju nesvarbu, kurį saulės kolektorių pasirinksite, sąskaitas už elektrą pavyks sumažinti tiek su (mono) tiek su (poli) kolektoriais. Kuris variantas priimtinesnis, taip pat priklauso ir nuo jūsų asmeninių nuostatų, vietos apribojimų, finansavimo galimybių.

Asmeninės nuostatos: jeigu jums svarbi saulės kolektorių spalva, (norite derinti kolektorius prie stogo spalvos ar pan.) mono plokštė turės juodą, tamsią spalvą, o tipinė poli plokštė turės melsvą atspalvį ir bus šviesesnė.

Vietos apribojimai: jeigu jus riboja vietos ant stogo trūkumas, didesnio efektyvumo saulės baterijos užims mažiau ploto. Tokiu atveju investuoti į veiksmingesnes monokristalines plokštes atrodytų naudingiau. O jeigu turite daug vietos ant stogo arba montuojate saulės kolektorius ant žemės, tuomet ekonomiškiau yra pasirinkti mažesnio efektyvumo plokštes.

www.energobalt.lt


Diskusija

Įrašo “Monokristalinės ir polikristalinės saulės baterijos: ką reikėtų žinoti” komentarų : 1

  1. Renatas avataras
    Renatas

    Ar nieko jei polikrst.įsimaišė tarp kitų monokrst.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *